DAJ CYNK

Huawei: nowych MateBooków na razie nie będzie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6398

Informacje płynące z łańcucha dostaw donoszą, że Huawei wstrzymuje zamówienia podzespołów do produkcji laptopów oraz dalszy rozwój przenośnych komputerów. To duży cios dla chińskiej firmy, szczególnie w obliczu tak dobrych wyników sprzedaży.

Z informacji zamieszczonych przez DigiTimes, łańcuch dostaw Huawei dostał informację o wstrzymaniu dostarczania podzespołów niezbędnych do produkcji laptopów. Wstrzymane zostały też wszelkie prace dotyczące rozwoju nowych modeli komputerów firmy. Dotyczy to zarówno MateBooków Huaweia, jak i MagicBooków Honora.

Zobacz: Russell Vought z gabinetu Trumpa prosi o dwuletnie opóźnienie ograniczeń w stosunku do firmy Huawei

To kolejne efekty blokady handlowej nałożonej przez prezydenta Donalda Trumpa. Z ujawnionych informacji wynika, że Intel zamierza ściśle przestrzegać nałożonych ograniczeń, a to właśnie ich podzespoły w głównej mierze są podstawą MateBooków. Nie wiadomo też jak na całą sprawę zapatruje się Microsoft, który cały czas nie skomentował zakazu handlu.

Zobacz: Microsoft przestaje przyjmować zamówienia od firmy Huawei

O ile w przypadku smartfonów Huawei mógł sobie zapewnić odpowiednie zapasy podzespołów, tak w przypadku laptopów nie było to do końca możliwe. Firma zaczęła bardzo ostrożnie wchodzić na rynek komputerów przenośnych, ale zostały one na bardzo dobrze odebrane przez klientów. Na tyle, że w I kwartale 2019 roku wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku wyniósł 200,7%, a w ciągu całego roku spodziewany był wzrost aż o 277,3%.

Zobacz: Google: Blokada Huawei przez USA negatywnie odbije się na bezpieczeństwie narodowym

Stale rosnące zamówienia spowodowały, że firma nie miała czasu na zgromadzenie zapasów. Wszystkie podzespoły były wykorzystywane do bieżącej produkcji.

Miejmy nadzieję, że Huawei znajdzie jakieś wyjście z tej sytuacji, bo MateBooki to zdecydowanie jedne z najlepszych laptopów jakie miałem okazję używać w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zobacz: Test ultrabooka Huawei Matebook X
Zobacz: Test ultrabooka Huawei Matebook X Pro
Zobacz: Test laptopa Huawei Matebook D. Sprzęt dla Kowalskiego sprawdza się w swojej roli

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Digitimes; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu