DAJ CYNK

Test ultrabooka Huawei Matebook X Pro

17.08.2018

Dodane przez: orson_dzi (Arkadiusz Dziermański)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 6209

Huawei Matebook X był udanym ultrabookiem, ale wymagał kilku poprawek. Wersja Pro naprawia z wiele z nich. Jak dużo brakuje do ideału?



Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku Huawei Matebook X był bardzo udanym ultrabookiem, któremu niewiele brakowało do ideału. Wystarczyło dodać przynajmniej jeden pełnowymiarowy port USB, poprawić czas działania na pojedynczym ładowaniu i opcjonalnie wyposażyć w dotykowy wyświetlacz.

Huawei Matebook X Pro dostał wspomniany port USB, ma dotykowy wyświetlacz i poprawioną specyfikację. Czy to już ideał? Miejmy nadzieję.

Zestaw i specyfikacja



Specyfikacja:

  • procesor Intel Core i7-8550U (4 rdzenie, od 1.80 GHz do 4.00 GHz, 8 MB cache),
  • 16 GB pamięci RAM (SO-DIMM DDR3, 2133 MHz), pamięć wlutowana, brak wolnych slotów,
  • dysk SSD 512 GB (Samsung MZLVB512HAJQ-00000),
  • ekran LPTS o przekątnej 13,9 cala, błyszczący, dotykowy, o rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass,
  • grafika Nvidia GeForce MX150 2 GB + Intel UHD Graphics 620,
  • Wi-Fi ac, Bluetooth,
  • port USB 3.1, port USB typu C, port USB typu C Thunderbolt, Jack 3,5mm,
  • czytnik linii papilarnych wbudowany we włącznik,
  • podświetlana na biało, wyspowa klawiatura,
  • cztery głośniki z obsługa Dolby Atmos,
  • akumulator o pojemności 57,4 Wh,
  • wymiary 304 x 218 x 14,6 mm, masa 1,33 kg,
  • Windows 10 Pro,
  • Cena: 7499 zł.



Zestaw pozostał praktycznie niezmieniony w stosunku do poprzednika. Białe pudełko kryje w sobie laptopa i dwa mniejsze pudełka. W jednym znajdziemy ładowarkę z podpinanym kablem USB typu C, a w drugim znany z Matebooka X hub z dodatkowymi gniazdami (USB, USB typu C, HDMI i VGA), podłączany do portu USB typu C.
 

Komentarze
Zaloguj się
15. berecik
0

2018-08-19 20:50:34

No zdecydowanie przesadzili z ceną...Wolałbym chyba kupić Macbooka Pro z dwojga złego. Denerwujące jest używanie określenia "dolby atmos"....przecież oni nawet nie wiedzą co to jest! W PL jest jeden punkt w wawie gdzie obsluguje te technologie w pełni, a nawet głupi efekt na lapku nie jest w stanie tego pokazać.

Odpowiedz

14. orson_dzi
0

2018-08-19 17:52:17

@13 Raczej po targach IFA. Przed nim będą ode mnie trzy inne testy. Po nim są już w kolejce trzy kolejne do spisania.

Odpowiedz

13. ~Adam
0

2018-08-19 15:27:12

@6. Orson_dzi mam pytanie do Ciebie niezwiązanie z tematem. Otóż mówiłeś, że będzie test mobilnego routera dokładnie model Netgear M1. Kiedy pojawi się recenzja owego routera?

Odpowiedz

12. ~
0

2018-08-19 07:50:32

Nie wiem jaki jest sens wydawania aż 7500 zł na laptopa. To już lepiej kupić jakiegoś mniejszego HP ProBooka, jest 3 razy tańszy a funkcjonalnie lepszy i nawet wydajniejszy bo ma procek na zegarze powyżej 2GHz. Sam mam i sobie chwalę a kosztował mnie ponad 2000 zł.

Odpowiedz

11. ~HD
0

2018-08-18 15:33:56

A gdzie ten test?

Odpowiedz

10. ~
0

2018-08-18 10:55:03

6. Pooglądałem trochę filmy na Youtube i faktycznie nie wygląda to źle. Musiałbym jeszcze zobaczyć na żywo.

Odpowiedz

9. LuiN
0

2018-08-18 10:41:06

@8, Spadek cen SSD to ostatnie tygodnie. Tutaj zapewne nie ma modułu m2, tylko jest wszystko wlutowane w płytę, a w tym scenariuszu fluktuacje cen a rynku SSD mają mniejszy wpływ na cenę komputera.

Odpowiedz

8. ~
0

2018-08-18 08:58:54

7. Nie narzekam na cenę, tylko piszę, że śmieszne jest, żeby w lapie za 7000 zł był dysk o jakiejś śmiesznej pojemności.

Odpowiedz

7. ~@5
0

2018-08-17 23:58:23

Jak mnie nie stać na Mercedesa to nie komentuje jego ceny narzekając że jest za wysoka. Zobacz ile kosztuje podobny sprzęt Della, albo Asusa.

Odpowiedz

0

2018-08-17 23:56:31

@1 Specjalnie dla Ciebie dodałem zdjęcie na 3 stronie. Tak wygląda błyszczący ekran na powietrzu.

Odpowiedz

5. ~
0

2018-08-17 23:43:09

Siedem tysi (sorry).

Odpowiedz

4. ~
0

2018-08-17 23:42:43

3. Terabajtowy, owszem, ale SSD, najlepiej 2 TB. 512 to niby dobrze (pakują do lapów 256 i 128 GB), ale do lapa za 5 tysi 512 to jest faktycznie śmiech.

Odpowiedz

3. ~@2
-1

2018-08-17 23:30:17

Nie przetłumaczysz. Laptok to musi mieć matowy ekran, 17 cali i klawiaturę numeryczna. I terabajtowy HDD a nie jakaś popierdolke 512 GB. Porównanie do iPada nic nie da, bo miłośnicy matowych ekranów takiego w rękach nie mieli.

Odpowiedz

2. LuiN
0

2018-08-17 23:25:15

@1, Jasnym, o niskim poziomie odblasków i wysokiej czytelności - coś jak terenowa praca na iPadzie, tylko takim dużo jaśniejszym.

Odpowiedz

1. ~
0

2018-08-17 23:21:04

Siedem tysi za lapa z błyszczącym ekranem. Good luck!

Odpowiedz