DAJ CYNK

Microsoft przestaje przyjmować zamówienia od firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7435

Laptopowy biznes Huaweia rozwija się coraz lepiej, aż nagle Microsoft podaje, że zawiesza współpracę z chińskim producentem na skutek embarga handlowego nałożonego na tę firmę przez amerykańskie władze.

Embargo handlowe nałożone przez amerykański rząd na firmę Huawei zaczyna wpływać na smartfonowy biznes tego chińskiego producenta. To między innymi skutek wycofania się ze współpracy z Huaweiem między innymi takich firm, jak Google (system Android) czy ARM (chipy Cortex, układy graficzne).

Zobacz: Oświadczenie Huawei w sprawie zawieszenia współpracy z ARM
Zobacz: Google usunął telefony Huawei P30 Pro i Huawei Mate X ze strony Androida
Zobacz: Operatorzy zawieszają zamówienia telefonów Huawei

W czasie gdy Huawei stara się ze wszystkich sił wypracować sposoby na złagodzenie skutków amerykańskich sankcji, następny cios nastąpił ze strony firmy Microsoft. Amerykański gigant dostarcza do laptopów producenta z Shenzhen swój system operacyjny Windows, a także inne usługi. Jak podaje serwis South China Morning Post, Microsoft zawiesił współpracę z Huaweiem, chcąc w ten sposób przestrzegać amerykańskiego embarga nałożonego na tę firmę.

Spać spokojnie mogą osoby, które używają laptopów Huaweia z Windowsem. Zainstalowany na nich system operacyjny nadal kwalifikuje się do otrzymywania aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. Jednak pod znakiem zapytania stoją przyszłe urządzenia. Czy i tym razem Huawei stworzy swoją odpowiednią ARK-ę?

Zobacz: Po smartfony Huaweia przypłynie ARK-a. Pytanie czy zdąży
Zobacz: Rynek smartfonów w Polsce w 1Q2019 wg IDC. Huawei wyprzedził Samsunga
Zobacz: Trump: "Huawei to coś bardzo niebezpiecznego". Tylko nie wiadomo dlaczego...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: South China Morning Post

Przewiń w dół do następnego wpisu