DAJ CYNK

Oświadczenie Huawei w sprawie zawieszenia współpracy z ARM

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7667

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że ARM zawiesza współpracę z firmą Huawei. To kolejny ze skutków decyzji Donalda Trumpa dotyczącej zakazu handlu z chińskimi firmami. Choć ARM jest firmą brytyjską, również podporządkował się nowym przepisom. Huawei bardzo spokojnie podchodzi do całej sytuacji.

Choć ARM nie zajmuje się produkcją podzespołów, jest bardzo ważną firmą w świecie urządzeń mobilnych. To architektura ARM służy do produkcji procesorów i układów graficznych w smartfonach. Upraszczając, firma projektuje rozwiązania, które następnie są wykorzystywane do tworzenia układów mobilnych. Z architektury ARM korzysta zarówno Qualcomm, jak i Samsung (Exynos), Apple (Apple A) oraz Huawei/HiSilicon (Kirin). Brak licencji powoduje, że dana firma nie może tworzyć procesorów w oparciu o architekturę ARM.

I choć jest to brytyjska firma, to jej przedstawiciele przekonują, że zawieszenie współpracy z Huaweiem wynika z tego, że ma wiele podstaw technologicznych, które są amerykańskimi rozwiązaniami.

Zobacz: ARM nakazuje swoim pracownikom zawieszenie współpracy z Huawei
Zobacz: ARM zaprezentował procesor Cortex-A77 i grafikę Mali-G77

Huawei bardzo spokojnie podchodzi do sprawy. W oświadczeniu przesłanym przez firmę czytamy:

W obliczu decyzji amerykańskiego Departamentu Handlu o wpisaniu Huawei na listę podmiotów objętych restrykcjami, nasza produkcja i dostawy działają zgodnie ze wszystkimi przepisami prawnymi i regulacjami. Prowadzimy biznes jak zwykle. W tej chwili ARM, jeden z naszych dostawców, dokonuje przeglądu i ocenia implikacje płynące z decyzji Departamentu Handlu i jest w stałej komunikacji z amerykańskim rządem. Całkowicie to rozumiemy i wspieramy go w tym. W ostatnim czasie, wielu naszych partnerów zdecydowało się pozostać z nami i razem przetrwać tę burzę. Jesteśmy im za to bezgranicznie wdzięczni. Patrząc w przyszłość, będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami, by chronić interesy naszych wspólnych klientów i konsumentów na całym świecie, utrzymać ład na rynku i zapewnić zdrowy rozwój całej naszej branży.

Zobacz: Trump: "Huawei to coś bardzo niebezpiecznego". Tylko nie wiadomo dlaczego...
Zobacz: Operatorzy zawieszają zamówienia telefonów Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu