DAJ CYNK

Po smartfony Huaweia przypłynie ARK-a. Pytanie czy zdąży

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9035

Wnioski złożone w ostatnich dniach przez Huawei do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (UEIPO), sugerują nazwę jaką może nosić autorski system operacyjny dla smartfonów chińskiego producenta.

Huawei Ark OS, Huawei Ark, Ark oraz Ark OS - oto cztery znaki towarowe zgłoszone w ostatnich dniach do UEIPO przez chińskiego producenta. Oczywiście nadal nie mamy ostatecznego potwierdzenia, że chodzi tu o wspomnianą alternatywę dla Androida, znaną wcześniej pod nazwą HongMeng. Nie ulega jednak wątpliwości, że koncern w obliczu konfliktu z USA zmuszony jest do przyspieszenia prac nad własnym systemem.

Zobacz: Oświadczenie Huawei w sprawie zawieszenia współpracy z ARM

W sieci pojawiły się doniesienia jakoby Huawei był gotowy rozpocząć globalne wdrożenie nowego systemu już od przyszłego miesiąca, jednak producent oficjalnie ostudził entuzjazm użytkowników. Dzięki temu wiemy, że Ark OS (lub HongMeng) nie zobaczymy przed końcem tego roku nawet w samych Chinach. Data globalnej premiery nowej platformy to 2020 rok.

Zobacz: Trump: "Huawei to coś bardzo niebezpiecznego". Tylko nie wiadomo dlaczego...

Tymczasem Huawei ma poważniejszy problem już teraz, bo nałożona przez amerykańskie firmy blokada zaczyna odbijać się na wynikach sprzedaży smartfonów. Mimo 90-dniowego okresu przejściowego niepokój użytkowników zdaje się być coraz bardziej wyczuwalny. Docierają do nas informacje o zwrotach sprzętu Huaweia w dużych sklepach z elektroniką. ARK-a już płynie, ale czy zdąży zanim nadejdzie potop?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu