DAJ CYNK

Rynek smartfonów w Polsce w 1Q2019 wg IDC. Huawei wyprzedził Samsunga

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10172

W pierwszym kwartale 2019 roku na polski rynek dostarczono około 2,1 mln smartfonów. Ponad 66% tego z tej liczby to były urządzenia Huaweia (razem z markę Honor) oraz Samsunga.

Firma analityczna IDC podała informacje na temat rynku smartfonów w Polsce w I kwartale tego roku. Liderem został Huawei (licząc razem z marką Honor), który dostarczył do naszego kraju 35,4% wszystkich urządzeń tego typu - to o ponad 3 p.p. więcej niż przed rokiem. Co ważne, nie jest tu brana pod uwagę liczba telefonów, które trafiły do odbiorców końcowych, ale tak zwany rynek sell-in, czyli urządzenia, które zostały wysłane do poszczególnych kanałów sprzedaży.

Zobacz: Huawei idzie jak burza. Apple przestaje być konkurencją, a Samsung musi mieć się na baczności
Zobacz: Huawei - 59 mln sprzedanych smartfonów i duży wzrost przychodów w I kwartale 2019 roku

Na drugim miejscu znalazł się Samsung, który dostarczył na polski rynek 30,9% smartfonów. To wynik podobny do osiągniętego w pierwszym kwartale 2018 roku. Podium zamyka Apple, który w miesiącach styczeń-marzec 2019 roku dostarczył na nasz rynek 8% smartfonów - to o około 2 p.p. mniej niż rok wcześniej. Na kolejnych miejscach znalazły się marki Xiaomi (6,5% rynku) i Motorola (6,1%).

Zobacz: Wyniki Samsunga po 1Q2019: seria Galaxy S10 miała "solidną sprzedaż"
Zobacz: Sprzedaż iPhone'ów ciągle spada. Apple pokazuje wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku

- W 1 kwartale 2019 roku Huawei wprowadził kilka nowych smartfonów, co przy intensywnym wsparciu marketingowym pozwoliło firmie zdobyć największy udział w polskim rynku. Dotychczasowy lider – Samsung – swoje portfolio odświeżył dopiero na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, stąd też w drugim kwartale można byłoby spodziewać się walki o pozycję lidera, jednak sankcje amerykańskie wobec Huawei wprowadzają duży element niepewności odnośnie finalnej reakcji użytkowników.

- powiedział Marek Kujda, analityk IDC

Zobacz: Wyniki Xiaomi po 1Q2019 - dwucyfrowe wzrosty najważniejszych parametrów
Zobacz: Motorola One Vision robi dobre pierwsze wrażenie i zyskuje przy bliższym poznaniu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: IDC, rpkom.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu