DAJ CYNK

Huawei - 59 mln sprzedanych smartfonów i duży wzrost przychodów w I kwartale 2019 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6122

Huawei dalej rośnie - tak najkrócej można podsumować wyniki chińskiego giganta za I kwartał 2019 roku. Wygląda na to, że Apple powinien mocno przemyśleć swoją dalszą strategię, bo odzyskanie pozycji drugiego producenta smartfonów na świecie nie będzie proste.

W I kwartale 2019 roku przychody Huaweia wzrosły o 39% w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku i wyniosły 179,7 mld juanów, czyli ok 26,81 mld dolarów. Firma nie poinformowała jaki konkretnie był jej zysk netto, natomiast marża zysku netto wyniosła ok 8%, co jest minimalnie lepszym wynikiem niż w 2018 roku.

Zobacz: Aż 49 smartfonów Huawei i Honor dostanie EMUI 9.1

Pomimo agresywnej kampanii Stanów Zjednoczonych, Huawei zdobywa kolejnych klientów na dostarczanie urządzeń do budowy sieci 5G. W ramach 40 umów handlowych firma do końca marca dostarczyła na całym świecie ponad 70 tys. stacji bazowych 5G, a do końca maja ta liczba ma wzrosnąć do 100 tys.

Zobacz: Sesja okładkowa zrobiona Huaweiem P30 Pro autorstwa Marcina Tyszki, nowego członka Team Huawei

Huawei pochwalił się również sprzedażą 59 mln smartfonów w I kwartale 2019 roku. Firma nie porównała wyniku z ubiegłorocznym, ale z danych Strategy Analytics wynika, że przed rokiem na rynek trafiło 39,3 mln smartfonów Huaweia, co daje bardzo pokaźny wzrost sprzedaży.

Zobacz: Ambasador USA ponownie ostrzega przed chińskim 5G
Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]
Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu