DAJ CYNK

Huawei Watch GT 2 z większą baterią i mikrofonem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10222

Huawei zamierza wprowadzić na rynek odświeżoną wersję swojego popularnego zegarka. Huawei Watch GT 2 ma mieć pojemniejszy akumulator, a na wyposażeniu smartwatcha ma się znaleźć między innymi mikrofon.

Nowy zegarek chińskiego producenta, znany obecnie jako Huawei Watch GT 2, jest opracowywany pod nazwą kodową "Latona" i nosi numer modelu LTN-B19. Ma to być następca popularnego smartwatcha Huawei Watch GT, w stosunku do którego ma mieć niewiele różnic. Raczej na pewno Huawei pozostanie przy własnym systemie operacyjnym, dzięki czemu na nowy produkt nie powinny wpłynąć amerykańskie sankcje. Być może będzie to pierwszy zegarek z systemem HarmonyOS.

Zobacz: Huawei sprzedał 2 mln zegarków Watch GT
Zobacz: Huawei Mate 30 bez praw do instalacji aplikacji i usług Google Play
Zobacz: Debiutuje Honor Vision - telewizor z HarmonyOS

Nowy smartwatch marki Huawei będzie miał kompaktową konstrukcję, z mniejszą w stosunku do poprzednika ramką wokół wyświetlacza, który z kolei może być nieco większy. Urządzenie ma być zasilane baterią o pojemności 445 mAh, która powinna pozwolić na wydłużenie czasu pracy zegarka. Na pokładzie znajdziemy moduł GPS, a także mikrofon oraz głośnik. Huawei Watch GT 2 nada się więc do prowadzenia połączeń głosowych. Do łączenia ze smartfonem posłuży Bluetooth. Nie ma jasności, czy urządzenie będzie oferowało łączność LTE.

Zobacz: Co to, nowy Apple Watch? Nie, to Amazfit GTS i kosztuje trzy razy mniej
Zobacz: Światowa sprzedaż smartwatchy: ponad 12 mln w Q2, Apple Watch zdominował rynek
Zobacz: Premiera Galaxy Watch Active2: cyfrowy pierścień obrotowy, tarcze dopasowujące się do stroju, LTE, EKG, GPS...

W nadchodzącym zegarku nie zabraknie również optycznego czujnika tętna, dzięki czemu urządzenie będzie mogło służyć do monitorowania różnych aktywności ruchowych. Prezentacja modelu Huawei Watch GT 2 (jeśli tak się będzie nazywało to urządzenie) powinna się odbyć w ciągu najbliższych tygodni, być może razem z telefonami z serii Mate 30. Być może Huawei pokaże nowy zegarek podczas targów IFA 2019, które 6 września startują w Berlinie. Do wyboru mają być dwie wersje GT 2 - sportowa (z plastikowym paskiem) i klasyczna (z paskiem skórzanym).

Źródło tekstu: WinFuture

Przewiń w dół do następnego wpisu