DAJ CYNK

Play złożył ofertę kupna UPC Polska. Na stole kilka miliardów zł

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Telewizja i VoD

Play złożyło ofertę kupna UPC Polska. Na stole kilka miliardów zł

Grupa Iliad, do której należy sieć Play, złożyła ofertę kupna UPC Polska. Ta opiewa na kwotę 7,3 mld zł.

Grupa Iliad, do której należy między innymi sieć Play, poinformowała o złożeniu oferty kupna UPC Polska. Jest to na razie wstępna i niewiążąca oferta, ale firma chciałaby od razu przejąć 100 procent udziałów w dostawcy telewizji oraz internetu stacjonarnego. Propozycja opiewa na 7,3 mld zł i bazuje na wartości EBITDA za rok 2021, która jest szacowana na 782 mln zł.

Play kupi UPC Polska?

Niedawno otrzymaliśmy niewiążącą ofertę od Iliad dotyczącą nabycia 100 proc. naszej działalności UPC Polska po cenie równej 9,3-krotności skorygowanej EBITDA prognozowanej na 2021 rok, co odzwierciedla wartość przedsiębiorstwa wynoszącą 7,3 mld zł.

- czytamy w komunikacie Liberty Global.

Przejęcie UPC Polska miałoby sporo sensu dla sieci Play. Ta nie ma w swojej ofercie opartego na własnej infrastrukturze internetu stacjonarnego, nie mówiąc już o światłowodach. Na tym polu marka współpracuje z Vectrą, ale wiadomo, że docelowym planem jest stworzenie własnej infrastruktury. To zajęłoby wiele lat, więc łatwiejsze jest przejęcie już istniejącej firmy. Kupienie UPC Polska poszerzyłoby ofertę operatora właśnie o te usługi i pozwoliłoby rywalizować z Orange. Aktualnie z oferty UPC Polska korzysta około 1,5 mln klientów.

Grupa Iliad podkreśla, że złożona oferta jest wstępna i niewiążąca. Na razie trwają rozmowy między stronami, ale ich wynik nie jest jeszcze znany. Jeśli strony dojdą do porozumienia, to zostanie to zakomunikowane w późniejszym terminie.

Zobacz: Wyniki Orange po 2Q2021: wzrost przychodów, większa liczba klientów, więcej światłowodu
Zobacz: T-Mobile dodaje kolejne miasta do zasięgu 5G, ponad 120 nowych stacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: UPC Polska

Źródło tekstu: Bankier, Play, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu