DAJ CYNK

T-Mobile dodaje kolejne miasta do zasięgu 5G, ponad 120 nowych stacji

Mieszko

Wydarzenia

T-Mobile dodaje kolejne miasta do zasięgu 5G, ponad 120 nowych stacji

T-Mobile zapowiadał na początku lipca, że będzie uruchamiał 120 nowych stacji 5G tygodniowo. Minęło trochę czasu i oto operator może pochwalić się pierwszymi efektami swoich działań. 5G w T-Mobile objęło kolejne miasta i lokalizacje.

Zgodnie z obietnicą, T-Mobile uruchomił w ostatnich dniach ponad 120 nowych stacji bazowych sieci 5G. To pierwsze efekty obietnicy złożonej około trzech tygodni temu. Magentowi tłumaczyli wtedy, że stawiając tyle nowych przekaźników 5G, zamierzają szybko zwiększyć dostępność 5G w całej Polsce. Teraz wcielają te plany w życie. Dzięki nowym stacjom udało zaoferować 5G w nowych miejscowościach i uzupełnić zasięg w miastach, których był już dostępny wcześniej.

Zobacz: T-Mobile będzie uruchamiać 120 nowych stacji 5G tygodniowo, by szybko zwiększyć zasięg

W tym tygodniu, do listy miast w których klienci T-Mobile mogą korzystać z technologii 5G dołączyły m. in., Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Białystok, Tarnów, Olsztyn, Chełm czy Nowy Sącz. 

Sieć 5G została udostępniona również w miejscowościach bardzo popularnych w okresach turystycznych jak Zakopane, Koszalin, Puck i Ełk.

Część nowych stacji uzupełniła zasięg w miastach, w których 5G było dostępne już wcześniej. Dotyczy to Warszawy, Gdańska, Gdyni, Poznania i Kielc.

Jak zapowiada operator, w najbliższych dniach klienci w kolejnych miastach znajdą się w zasięgu sieci 5G w T‑Mobile. Obecnie sieć 5G T‑Mobile obejmuje blisko 1800 stacji.

Zobacz: T-Mobile i smart home Xiaomi: Pięć świetnych pakietów „Korzyści dla domu”
Zobacz: T-Mobile wyłącza 3G i przyspiesza LTE

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu