DAJ CYNK

T-Mobile wkracza z 5G do Trójmiasta

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

T-Mobile wkracza z 5G do Trójmiasta

Po tym, gdy Orange ogłosił start swojego #hello5G w Trójmieście, nie dziwi bardzo  uruchomianie zasięgu 5G w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przez T-Mobile. Magentowe 5G dostępne będzie od dziś, a zasięg sieci w tym standardzie zostanie zwiększony dzięki rozbudowie 40 stacji, które swoim zasięgiem pokryją Trójmiasto i okolice.a

Zobacz: Orange #hello5G rusza w Trójmieście

Do budowy sieci 5G w Trójmieście T-Mobile skorzystał z infrastruktury firmy Nokia, na której urządzeniach zbudowane były także sieci wcześniejszych generacji działające w Trójmieście. Najprawdopodobniej są to nadajniki NetWorkS!, które w innych miastach równolegle dostarczają 5G zarówno w sieci Orange, jak i T-Mobile.

Początek nowego roku świętujemy nową inwestycją: z radością potwierdzam, że 5G od T-Mobile zawitało do Trójmiasta. To dla nas kolejny, ważny krok we wdrażaniu technologii, która zapewni naszym klientom najwyższe standardy jakości usług

– powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

W ubiegłym roku w ciągu kilku miesięcy od uruchomienia do sieci 5G w T-Mobile mogli przyłączyć się mieszkańcy aż 50 miejscowości w tym m.in. Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Chorzowa, Poznania, Kielc czy Opola. Łącznie zasięgiem objętych zostało wówczas 6 milionów osób, dzięki 1600 stacjom bazowym obsługującym standard 5G.

Zobacz: Plus rozbudowuje 5G. W zasięgu ponad 7 mln mieszkańców Polski, 1000 stacji bazowych

Jak obiecuje T-Mobile, 5G zostanie uruchomione każdemu klientowi, który ma urządzenie działające w tej technologii z wykorzystaniem częstotliwości 2100 MHz oraz jedną ze wskazanych taryf T-Mobile, czyli użytkownicy taryf abonamentowych oraz wszyscy klienci biznesowi z taryfą Magenta Biznes, a także klienci korporacyjni. Dostęp do 5G jest w T-Mobile bezpłatny. Maksymalna prędkość 5G ma wynosić 300 Mbps dla pobierania i 50 Mbps dla wysyłania.

Zobacz: Jak szybkie jest 5G w T-Mobile? Sprawdziliśmy to w Warszawie
Zobacz: Najszybsze 5G w Polsce – nasz test. Grudzień 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile