DAJ CYNK

T-Mobile uruchomił kolejne stacje 5G. Ma ich już prawie 2500

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

T-Mobile sieć 5G rozbudowa 2500 stacji

T-Mobile kontynuuje rozbudowę swojej sieci 5G i codziennie uruchamia stacje piątej generacji. W ostatnich dniach ich liczbę Magentowi zwiększyli o 176, zbliżając się tym samym do 2500 wszystkich stacji bazowych 5G.

Rozbudowa sieci 5G w Polsce postępuje, choć wciąż nie rozdysponowano częstotliwości radiowych, które by pozwoliły tej technologii rozwinąć skrzydła. Polskie władza mają w tym momencie chyba pilniejsze sprawy na głowie, bowiem o nowej aukcji 5G jest całkowita cisza. Telekomy muszą więc korzystać z tego, co mają. T-Mobile Polska na przykład wykorzystuje do świadczenia usług 5G zasoby radiowe z pasma 2100 MHz, dokonując łączenia 5G z LTE w celu osiągnięcia wyższych prędkości.

Zobacz: T-Mobile ma urodziny i wymieni Twój telefon na smartfon 5G
Zobacz: T-Mobile otworzył duży, nowoczesny salon w Poznaniu

Magentowi pracują również nad powiększaniem zasięgu swojego 5G, uruchamiając kolejne stacje bazowe piątej generacji. Operator ma ich już 2470, a w ostatnich dniach do listy dopisano ich 176. Pojawiły się one w miejscowościach takich jak Adamów, Aleksandrów Łódzki, Giżycko, Jastarnia, Jaworzno, Krynica Morska, Lubliniec, Milanówek, Mszczonów, Pruszcz Gdański czy Tomaszów Mazowiecki. Nie zwalnia również rozbudowa infrastruktury sieciowej w dużych miastach, które dostęp do 5G T-Mobile mają już od ponad roku. W ostatnim tygodniu najwięcej stacji przybyło w Bielsko-Białej, Gliwicach, Gdańsku i Katowicach. Poniżej aktualna mapa zasięgu magentowego 5G.

T-Mobile 5G mapa zasięgu 25.08.2021

Zobacz: Plus wprowadza nową ofertę z 5G dla klientów indywidualnych i firm
Zobacz: Plus: ponad 15 milionów osób w zasięgu 5G, 2200 stacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile