DAJ CYNK

Netia: 5G z prędkością 1 Gb/s dla wszystkich abonentów

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Po ogłoszeniu dostępności 5G z prędkością 1 Gb/s w Plusie podobne zmiany objęły też Netię, stanowiącą cześć Grupy Polsat Plus. Technologia 5G jest już dostępna, bez dodatkowych opłat, we wszystkich planach taryfowych usług mobilnych Grupy Netia. Na tym nie koniec.

Jak zapowiada Netia, wkrótce abonenci usług mobilnych tego operatora będą mogli korzystać również z mobilnej transmisji danych o prędkości aż do 1 Gb/s. Wszystko oczywiście dzięki sieci Plus.

Plus ogłosił dostępność usługi „5G Ultra” od wczoraj, a realnie od 15 czerwca. Rozwiązanie zostało uruchomione dzięki agregacji trzech pasm – dwóch w technologii 5G (2600 MHz i 2100 MHz) oraz dodatkowo warstwy 4G (1800 MHz). Z tych samych możliwości skorzystają klienci Netii.

Aktualnie w zasięgu sieci 5G Plusa jest już ponad 20 mln mieszkańców Polski, jednak dostępność wariantu 1 Gb/s została na razie ograniczona do 8 województw i nie obejmuje np. mazowieckiego, śląskiego czy małopolskiego. Z czasem zasięg ma być jednak rozszerzany o kolejne miejscowości.

W Netii łączność 5G była dotychczas oferowana przede wszystkim w nowych taryfach. W maju dostępność tej technologii została rozciągnięta na wszystkie (aktualne, jak i te już niedostępne w nowej sprzedaży) taryfy mobilne Grupy Netia, dzięki czemu dostęp do technologii 5G mają już wszyscy abonenci usług mobilnych pod marką Netia.

Miesięczny abonament dla użytkowników innych usług Netii wynosi od 25 zł miesięcznie (cena brutto z rabatami za zgody marketingowe). W taryfie za 30 zł miesięcznie pakiet danych to 60 GB (promocyjnie przez 2 lata, potem 30 GB). Z kolei w taryfie VIP 5G (za 40 zł miesięcznie) promocyjny pakiet danych to 100 GB

Klienci, którzy przeniosą do Netii numer z innej sieci, otrzymają 3 miesiące abonamentu za 1 zł dla pierwszej karty SIM, a kolejny numer jest dostępny aż 6 miesięcy za 1 zł

Jednoczesny zakup usług mobilnych (lub przedłużenie umowy o 24 miesiące) wraz z pakietem światłowodowy dostęp do internetu z telewizją, premiowany jest bezpłatnym dostępem do serwisu Disney+ przez cały okres zobowiązania. 

Więcej informacji o ofercie mobilnej Netii i sieci 5G znajduje się na stronie: https://www.netia.pl/pl/pakiety/hybryda-netia-mobile.

Zobacz: Plus daje darmowe gigabajty. Ma specjalną okazję
Zobacz: Plus rozszerza ofertę. Jest nowy router 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Netia

Źródło tekstu: Netia