DAJ CYNK

Anna Streżyńska chce ponownie uregulować usługi premium

02.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 25

Ważne 12

1

Zdaniem minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, konieczna jest nowelizacja ustawy Prawo Telekomunikacyjne w zakresie usług premium rate.Zdaniem minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, konieczna jest nowelizacja ustawy Prawo Telekomunikacyjne w zakresie usług premium rate.

Mowa jest o połączeniach i wiadomościach o podwyższonej opłacie, które Anna Streżyńska raz już uregulowała w 2011 roku, jeszcze jako prezes UKE. Dla przypomnienia, to własnie wtedy w efekcie obrad "Stołu bez kantów" klienci otrzymali możliwość:

  • całkowitej blokady połączeń na numery o podwyższonej opłacie,
  • blokowania połączeń na poszczególne rodzaje usług,
  • określenia progu, po przekroczeniu którego nie będzie możliwości skorzystania z usług o podwyższonej opłacie. Przy czym operator sam musiał zaproponować co najmniej trzy progi kwotowe w wysokości 35, 100 oraz 200 zł,
  • określenia wysokości opłaty za jednostkę rozliczeniową lub ceny za całe połączenie, po przekroczeniu których nie będzie możliwości skorzystania z usługi.

Zobacz: Obrady "Stołu bez kantów"
Zobacz: Zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym podpisane

Zmiany z 2011 roku były rewolucyjne - istotnie zwiększyły bezpieczeństwo klientów i ograniczyły wyłudzenia. Minister cyfryzacji, na konferencji prasowej zorganizowanej wraz z premier Beatą Szydło, zapowiedziała dalsze usprawnienia w 2017 roku. Szczegóły planowanych zmian nie zostały jeszcze ujawnione.

W perspektywie czasu widzimy, że ta samoregulacja (z 2011 roku - przyp. red.) częściowo została wycofana, są nowe podmioty, które jej nie przestrzegają. Wydaje się, że sytuacja dojrzała do regulacji ustawowej, ponieważ interes konsumenta - słabszej strony umowy - bezwzględnie musi zostać ochroniony - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Pełny zapis konferencji prasowej zamieszczamy poniżej. Temat usług premium rate zaczyna się po 20. minucie filmu:

Źródło tekstu: Kancelaria Premiera

Komentarze
Zaloguj się