DAJ CYNK

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition to niezniszczalny flagowiec dla służb specjalnych

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4417

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Samsung zaprezentował Galaxy S20 Tactical Edition. To Galaxy S20 zapakowany w obudowę spełniającą wszelkie normy wytrzymałości i wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie.

Galaxy S20 TE ma zapewnić żołnierzom przewagę na polu walki, a jednostkom IT i cyberbezpieczeństwa możliwość łatwego wdrożenia doskonale zabezpieczonych i uniwersalnych smartfonów. Samsung opracował model Galaxy S20 Tactical Edition z myślą o wymaganiach rządu, a pomagał w tym amerykański Departament Obrony.

Zobacz: Jaki telefon w czasie epidemii? Nasze 9 propozycji

Przede wszystkim Galaxy S20 TE może pracować z istniejącymi już peryferiami, używanymi przez wojsko i spełnia wymagania aplikacji taktycznych. Smartfon ten zapewni żołnierzom w terenie doskonałą nawigację i jest przygotowany na wypadek utraty łączności z jednostką dowodzącą. Zastrzeżone dane są oczywiście szyfrowane w dwóch warstwach (w architekturze DualDAR), zgodnie ze standardami NSA.

Galaxy S20 Tactical Edition

Specyfikacja nieco różni się od cywilnego Galaxy S20. Galaxy S20 TE może łączyć się wojskowymi systemami radiowymi, obsłużyć prywatne karty SIM, CBRS, a także łączność 5G (sub 6 GHz) i Wi-Fi 6. Dla pracujących w noktowizorze powstał specjalny tryb nocny. Można też wyłączyć LTE rozgłaszaną komunikację radiową, by smartfon był niewidoczny dla cywilnych systemów, ale wciąż mógł się komunikować. Co więcej, został przygotowany do obsługi przyciskami, gdy jest zamontowany na klatce piersiowej. Praktyczne możliwości uzupełnia długa lista certyfikatów, które potwierdzają zabezpieczenia i odporność smartfonu.

Zobacz: Samsung Galaxy XCover Pro: test wzmocnionego smartfonu do zadań biznesowych

Taktyczny Galaxy S20 TE będzie dostępny w trzecim kwartale 2020 roku. Będzie można go kupić za pośrednictwem wybranych partnerów, ale prawdopodobnie nie będzie dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba. Działa też specjalny program dla zamówień rządowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung USA

Źródło tekstu: Samsung USA

Przewiń w dół do następnego wpisu