DAJ CYNK

One UI 4.1.1 oraz One UI Watch 4.5 trafiają do starszych Samsungów

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung One UI 4.1.1 i One UI Watch 4.5 starsze urządzenia

Prawie miesiąc temu Samsung zaprezentował nowe produkty, w tym składane smartfony Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4 oraz zegarki z serii Galaxy Watch5. Trafiły do nich nowe funkcje oprogramowania, które będą dostępne również dla wcześniejszych generacji tych urządzeń.

Samsung poinformował, że startuje z aktualizacją oprogramowania w smartfonach Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3, a także zegarkach Galaxy Watch4 i Galaxy Watch4 Classic do najnowszych wersji, znanych z modeli Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Watch5 i Galaxy Watch5 Pro. Wdrażanie aktualizacji ma ruszyć 5 wrześniu 2022 roku i z czasem ma obejmować kolejne rynki. Później aktualizację mają otrzymać również starsze urządzenia, przy czym zegarki Galaxy Watch3 oraz Galaxy Watch Active2, z racji pracy pod kontrolą Tizena, mają otrzymać wybrane funkcje z One UI Watch 4.5.

Zobacz: Samsung Galaxy Z Fold4 – koreański “składak” jest coraz lepszy (test)
Zobacz: Masz samsunga? To możesz mieć problem

Nowości z Androida 12L i One UI 4.1.1

Samsung Galaxy Z Fold4 pracuje pod kontrolą systemu Android 12L, czyli wersji Androida 12 przygotowanego specjalnie z myślą między innymi o składanych smartfonach. Nowością w nim jest między innymi pasek zadań, który daje lepszy dostęp do uruchomionych w tle aplikacji i łatwiejsze przełączanie się pomiędzy nimi. Poprawie uległa też wielozadaniowość, związana między innymi z funkcją podzielonego ekranu oraz nowym gestom do jej obsługi.

Samsung split screen view

W najnowszym Foldzie jeszcze lepiej wykorzystano fakt wyposażenia tego urządzenia w dwa wyświetlacze. Dzięki temu osoba, której robimy zdjęcie, może widzieć podgląd na ekranie okładki. Ekran okładki, podobnie jak w starszym Foldzie, można oczywiście również wykorzystać do zrobienia autoportretu za pomocą głównego aparatu. Z kolei w modelu Galaxy Z Flip4 na ekranie okładki można zobaczyć podgląd zdjęcia w jego rzeczywistych proporcjach, a także wykorzystać ten ekran do szybkiego zrobienia zdjęcia selfie.

Samsung FlexCam

Ekran okładki w składanym Flipie pozwala też na nawiązywanie połączeń z ulubionymi kontaktami, oddzwanianie na nieodebrane połączenia, a także odpowiadanie na SMS-y za pomocą funkcji zamiany głosu na tekst. Dostępne są tu również szybkie ustawienia, w tym Wi-Fi, Bluetooth, tryb samolotowy i latarka.

Nowe funkcje z OneUI Watch 4.5

Interfejs One UI Watch 4.5, który zadebiutował razem z zegarkami Galaxy Watch5, wprowadzi sześć nowych kolorowy i interaktywnych tarcz zegarka oraz paletę nowych kolorów i dynamicznych kompozycji również do zegarków z serii Galaxy Watch4. Usprawni się w nich również komunikacja dzięki wprowadzeniu nowej klawiatury QWERTY do istniejących funkcji rozpoznawania głosu czy pisma odręcznego.

Samsung One UI Watch

Zobacz: Xiaomi prezentuje smartfony POCO M5 i POCO M5s. Jest promocja na start
Zobacz: Realme Buds Air 3 Neo – test tanich słuchawek TWS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl, Samsung

Źródło tekstu: Samsung