DAJ CYNK

Smartfony Samsunga z układami graficznymi AMD Radeon dopiero za dwa lata

orson_dzi

Sprzęt

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących partnerstwa AMD i Samsunga. Obie firmy zawarły porozumienie w czerwcu, ale do tej pory niewiele wiedzieliśmy na temat ich planów działania.

Samsung nadal niewiele mówi na temat partnerstwa, z kolei AMD chętnie chwali się umową z Koreańczykami. Dzięki temu podczas ogłoszenia wyników finansowych firmy poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące współpracy.

Zobacz: Samsung i AMD ze strategicznym partnerstwem. Radeon wejdzie do świata telefonów

Układy Samsunga wyposażone w grafikę AMD zobaczymy najwcześniej za dwa lata. Przede wszystkim mają one trafić do laptopów i urządzeń 2w1, ale panuje przekonanie, że układy graficzne AMD pojawią również w smartfonach.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 uchwycony na wideo. W metrze

Dyskusyjny jest podany przedział czasowy. Samsung nawiązał współpracę z AMD aby nie stać na straconej pozycji w walce z Qualcommem, Huaweiem i Apple. Tymczasem debiut pierwszych urządzeń został odłożony aż o dwa lata, a to na rynku mobilnych układów dużo czasu. Do tego czasu pojawią się nowe technologie, a każdy z konkurentów zdąży znacznie rozwinąć swoje produkty. Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung w parze z AMD będą w stanie dotrzymać im kroku.

Zobacz: Test Huawei P Smart Z - wysuwany aparat za niewielkie pieniądze
Zobacz: Bank Pekao S.A. wprowadza cyfrową identyfikację mojeID
Zobacz: 5G w Polsce bez opóźnień. Fake newsy w tym nie przeszkodzą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: seekingalpha; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu