DAJ CYNK

Bank Pekao S.A. wprowadza cyfrową identyfikację mojeID

06.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4695

Ważne 0

0

Klienci Banku Pekao S.A. mogą już korzystać z usługi mojeID do potwierdzania swojej tożsamości online. mojeID przyspiesza i upraszcza wiele procesów, dzięki temu zdalnie można wykonać czynności, które do tej pory wymagały osobistej wizyty w punkcie obsługi lub umawiania się z kurierem.

Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa uruchamia płatności BLIK
Zobacz: Płatności Google Pay dostępne na platformie Shoper

mojeID to nowe, wprowadzone dwa miesiące temu rozwiązanie dostarczane przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Usługa ta przypomina Profil Zaufany Ministerstwa Cyfryzacji, ale jest od niego całkiem niezależna. Już  wcześniej, w czerwcu, identyfikacja mojeID została udostępniona klientom banków PKO BP i ING Bank Śląski oraz spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Korzyści wynikające z posiadania mojeID nie ograniczają się  do tylko tej instytucji, która wydała ten certyfikat, lecz są dostępne u wszystkich innych, którzy wprowadzą taką usługę. 


Usługa mojeID pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości, dzięki któremu użytkownik zyskuje łatwy dostęp do usług online. Wszystko bez konieczności zapamiętywania i wpisywania kolejnych loginów i haseł do różnych serwisów. Umożliwia realizację wielu formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną. Twórcy mojeID przekonują, że dzięki tej usłudze nie trzeba będzie udawać się do urzędów, ubezpieczycieli, dostawców energii, placówek medycznych czy firm telekomunikacyjnych, by sfinalizować umowę lub podpisać dokumenty.

Zobacz: Profil Zaufany potwierdzimy w placówce Poczty Polskiej
Zobacz: Cztery miliony Polaków mają już Profil Zaufany

KIR ma w planach wprowadzenie kolejnych rozwiązań stanowiących uzupełnienie usługi mojeID. Będzie to np. e-podpis w chmurze czy elektroniczny znacznik czasu.

W Pekao S.A  usługa mojeID dostępna jest pod nazwą PekaoID. Żeby utworzyć cyfrową tożsamość, klienci banku muszą się zalogować do bankowego systemu on-line Pekao24 i złożyć elektroniczny wniosek o wydanie i jednoczesne aktywowanie PekaoID.

Zobacz: Powstanie pierwszy Elektroniczny Sąd Polubowny Ultima Ratio korzystający z Profilu Zaufanego
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do założenia Profilu Zaufanego. Liczba użytkowników zbliża się do 3 mln

Źródło zdjęć: Pixabay.com

Źródło tekstu: Bank Pekao S.A., Krajowa Izba Rozliczeniowa

Komentarze
Zaloguj się