DAJ CYNK

Samsung i AMD ze strategicznym partnerstwem. Radeon wejdzie do świata telefonów

Sebastian Górski

Wydarzenia

Samsung i AMD podpisały wieloletnie porozumienie, dzięki któremu słynny producent układów graficznych będzie miał okazję udowodnić potencjał Radeona na urządzeniach mobilnych.

Partnerstwo Samsunga i AMD niesie ze sobą korzyści dla obu stron. Koreański producent liczy na podtrzymanie dominującej pozycji na rynku za sprawą układów graficznych zaprojektowanych przez AMD. Szczególnie chodzi tu o niedawno zaprezentowaną architekturę RDNA, za którą Samsung będzie wnosić na rzecz AMD opłaty licencyjne. Z kolei dla amerykańskiego producenta GPU to szansa na zdobycie szerszej rozpoznawalności na rynku urządzeń mobilnych.

Zobacz: Gartner: Samsung niekwestionowanym liderem sprzedaży smartfonów. Apple dużo traci do Huaweia

Warto przypomnieć, że w autorskich procesorach Exynos produkowanych przez Samsunga wykorzystywano GPU zaprojektowane przez brytyjskiego ARM-a. Wieloletni kontrakt między firmami obowiązywał od 2015 roku.

Jak informuje Gartner, pomimo spadku udziału w rynku smartfonów jego niekwestionowanym liderem pozostaje Samsung. Spadek sprzedaży o prawie 7 mln egzemplarzy nie przeszkodził Koreańczykom w zachowaniu bezpiecznej przewagi nad resztą stawki, choć ich udział w rynku spadł poniżej 20 proc. Huawei uzyskał pokaźną przewagę nad coraz słabiej radzącym sobie Apple. Zaciekły bój o kolejne miejsce toczą Oppo, Vivo i Xiaomi.

Zobacz: Zaskakujący efekt końca wojny Apple i Qualcomm. Intel rezygnuje z produkcji modemów 5G dla smartfonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu