DAJ CYNK

Huawei Mate X w końcu ma trafić do sklepów. Start sprzedaży pod koniec października

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7187

Huawei Mate X trafi do sprzedaży

Chińskie media donoszą, że Huawei spełni obietnice prezesa firmy Richarda Yu. Zgodnie z jego zapowiedzią, składany smartfon ma trafić do sklepów pod koniec października.

Raporty chińskich mediów donoszą, że Mate X w końcu trafił do masowej produkcji. Główne przyczyny opóźnienia są dwie, choć ogólnie rzecz ujmując przyczyna była jedna i nazywa się Samsung Galaxy Fold. Ale zagłębiając się w szczegóły mowa jest konkretnie o problemach z produkcją. Wyprodukowanie tak skomplikowanej konstrukcji jak Mate X okazało się, co nie powinno nikogo dziwić, bardzo skomplikowane. Na przeszkodzie stanął ekran i jego wytrzymałość. Problemy Folda pokazały Chińczykom, że odporność składanego wyświetlacza trzeba koniecznie poprawić. Szczególnie, że w Mate X jest on dużo bardziej narażony na uszkodzenia. Miejsce zgięcia jest trochę jak róg książki, który może się łatwo wytrzeć w trakcie użytkowania. Nawet od zwykłego wkładania do kieszeni.

Zobacz: Huawei Mate X - lepsze podzespoły, ta sama cena
Zobacz: Mi Mix Alpha kosztuje 11250 zł, ale Xiaomi będzie tracić na każdym sprzedanym egzemplarzu
Zobacz: Już dziś możesz kupić Xiaomi Mi Mix Alpha. Za jedyne 33 tys. zł…

Drugi problem jest natury programistycznej. O ile w Galaxy Foldzie złożenie ekranu jest jasnym sygnałem dla aplikacji, że musi się przełączyć na ekran zewnętrzy, tak w przypadku Mate'a X okazało się to skomplikowane. Po złożeniu obudowy aplikacja nadal jest wyświetlana na tym samym ekranie, ale tylko na jego połowie. Podobno wiele programów miało problem z prawidłowym rozpoznaniem złożenia obudowy oraz orientacji ekranu i wymagało to dopracowania.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold zmienia zasady gry [wideo]
Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię

Pomimo, że od oficjalnej premiery Mate'a X minęło już pół roku, jego specyfikacja cały czas pozostaje zagadką. Nie wiadomo do końca jaka konfiguracja aparatów trafi do smartfonu oraz przede wszystkim, jaki znajdziemy w nim procesor. Możliwe jest, że zamiast pierwotnego Kirina 980 do odświeżonego Mate'a X trafił nowy Kirin 990. Zmiany mogą być na tyle istotne, że smartfon mógłby się z powodzeniem nazywać Mate X2 lub w dowolny inny sposób sugerujący jego poprawiony wariant.

Składany smartfon Huaweia ma trafić do sprzedaży po koniec października. Bez zmian ma pozostać jego sugerowana cena wynosząca 2 250 dolarów.

Zobacz: Promocja Samsunga: kup Galaxy S10 lub S10+, odsprzedaj swój smartfon i zyskaj dodatkowe 1000 zł
Zobacz: Huawei Watch GT 2 w przedsprzedazy ze słuchawkami FreeLace
Zobacz: Fossil Gen 5 to bezdyskusyjnie najmocniejszy smartwatch z WearOS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: tech.sina; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu