DAJ CYNK

Już dziś możesz kupić Xiaomi Mi Mix Alpha. Za jedyne 33 tys. zł…

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 41315

Już dziś możesz kupić Xiaomi Mi Mix Alpha. Za jedyne 33 tys. zł…

Ile kosztuje Xiaomi Mi Mix Alpha? Zapowiadana przez producenta po premierze cena to 19 999 juanów, czyli w przeliczeniu na nasze - 11 tys. zł. Oficjalna sprzedaż nie została jeszcze rozpoczęta, ale jednak niecierpliwi mogą już teraz zamówić ten model - za kwotę trzy razy większą.

Xiaomi Mi Mix Alpha pojawił się już w dwóch ofertach na AliExpress, przy czym jedna, tańsza, to propozycja sklepu o nazwie Xiaomi-Global Store, która sugerować może, że jest to oficjalny sklep producenta. Nie warto jednak przywiązywać się zanadto do tej myśli, a całość należy potraktować jako ciekawostkę.

Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem otaczającym obudowę. To nie jest tylko grafika na plakacie
Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem zajmującym ponad 100% powierzchni przedniego panelu. Jak to możliwe?

W proponowanej ofercie Xiaomi Mi Mix Alpha dostępny jest w przedsprzedaży za 6999 USD, czyli ponad 27 tys. zł, jednak przy wyborze Polski jako miejsca dostawy kwota ta wzrasta do 8359,99 USD, czyli 33 253,54 zł.

Mimo wysokiej ceny całość wygląda jak standardowa oferta AliExpress, z której klient może skorzystać choćby teraz. Telefon można kupić z darmową dostawą, z terminem dostarczenia na 3 listopada. Ponieważ  to „przedsprzedaż” wysyłka byłaby realizowana 28 października. Sprzedawca oferuje roczną gwarancję Allianz oraz 60-dniową ochronę kupujących, wszystko wygląda więc, jak typowa oferta na AliExpress.

Cena jest wysoka, ale pojawia się jeszcze jeden problem: z opisu wynika, że sprzedawany egzemplarz nie ma usług Google, w tym Sklepu, nie ma też wielu języków do wyboru, lecz jedynie dwa - chiński i angielski. Jest to więc egzemplarz z rynku chińskiego. Co więcej,  dostępnych jest tam tylko 10 sztuk.

W drugim sklepie na AliExpress cena jest jeszcze wyższa - wynosi blisko 40 tys. i jest to również chińska wersja Mi Mix Alpha.

Te ceny wydają się wzięte z sufitu, ale być może odzwierciedlają prawdziwe koszta powstania urządzenia. Lei Jun, założyciel Xiaomi, przyznał niedawno, że firma nie będzie zarabiać na sprzedaży Mi Mix Alpha, mając na myśli zapowiadane 11 tys zł. Na wysoki koszt wpływać ma skomplikowany  proces produkcji, który sprawia, że na jeden wyprodukowany, w pełni sprawny smartfon sto sztuk nie przechodzi kontroli jakości.

Zobacz: Mi Mix Alpha kosztuje 11250 zł, ale Xiaomi będzie tracić na każdym sprzedanym egzemplarzu
Zobacz: Xiaomi Mi CC9 Pro to następny smartfon z aparatem 108 Mpix. Zobacz, jak robi nim zdjęcia Mi Mix Alpha

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu