DAJ CYNK

Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem zajmującym ponad 100% powierzchni przedniego panelu. Jak to możliwe?

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8001

Xiaomi Mi Mi Alpha zakzrywiony ekran

Wygląda na to, że producenci smartfonów odkryli na nowo zakrzywione ekrany. Ekstremalny poziom zakrzywienia znajdziemy w Xiaomi Mi Mix Alpha. Chiński producent zaczął pokazywać pierwsze materiały promocyjne.

Zakrzywione ekrany, nazywane obecnie wodospadowymi, to nowa zabawka producentów smartfonów. Obok nich coraz częściej pojawia się magiczny stosunek powierzchni ekranu, do powierzchni przedniego panelu. Tu oczywiście wchodzą w grę nadużycia, jak w przypadku Vivo Nex 3. Producent obliczył powierzchnię ekranu wraz z sięgającymi na boki obudowy zaokrągleniami, zestawił ją z powierzchnią przedniego (płaskiego) panelu i wyszło mu ponad 99%.

Zobacz: Ekran w Vivo Nex 3 będzie zajmował 99,6% przedniego panelu

Idąc tym tokiem rozumowania, w Xiaomi Mi Mix Alpha ten stosunek może przekroczyć 100%. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu rekordowej krzywizny ekranu, który wg materiałów promocyjnych ma opływać na całe boki obudowy. Wygląda to niezwykle efektownie, ale jak z użytecznością takiego rozwiązania? Czas pokaże. Chyba, że jest ktoś, kto zawsze w pierwszej kolejności patrząc na smartfon patrzy na jego bok i wyświetlane tam informacje okażą się przydatne?

Zobacz: Huawei zaprezentował telefony Mate 30 i Mate 30 Pro

Do zapowiedzi Xiaomi podchodziłbym z pewnym dystansem. Historia nauczyła nas już, szczególnie w przypadku Xiaomi, że na materiałach promocyjnych ekrany smartfonów potrafią sięgać znacznie dalej niż w rzeczywistości. Jak będzie tym razem, przekonamy się już za kilka dni. Więcej informacji na temat modelu Mi Mix Alpha poznamy podczas najbliższego wydarzenia organizowanego przez Xiaomi, 24 września. 

Zobacz: Zadbaj o dane w swoim smartfonie, zanim ktoś zrobi to za Ciebie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Weibo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu