DAJ CYNK

Xiaomi Mi CC9 Pro to następny smartfon z aparatem 108 Mpix. Zobacz, jak robi nim zdjęcia Mi Mix Alpha

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7204

Zaprezentowany niedawno Mi Mix Alpha to pierwszy smartfon wyposażony w aparat o rozdzielczości 108 Mpix. Wkrótce jednak dołączy do niego kolejny model - Xiaomi Mi CC9 Pro. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe zdjęcia robione smartfonem Mi Mix Alpha z wykorzystaniem tej potężnej matrycy.

Xiaomi wprowadza swoje nowości jedna po drugiej i coraz trudniej za tym nadążyć. Zaprezentowany dwa miesiące temu smartfon Xiaomi Mi CC9 niedawno zaistniał w Europie jako Xiaomi Mi 9 Lite (fot. powyżej). Później chiński producent przedstawił zjawiskowy smartfon  Mi Mix Alpha z aparatem 108 Mpix, a według najnowszych zapowiedzi  ta sama matryca trafi do Xiaomi Mi CC9 Pro, który w Europie - gdyby się tu pojawił - mógłby mieć oznaczenie… no, na pewno nie Mi 9 Pro, bo tak ma się nazywać wersja 4G modelu Mi 9 Pro 5G. Czyli pozostają domysły. 

Zobacz: Xiaomi Mi 9 Lite już oficjalnie. Kolejny zabójca średniaków
Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem otaczającym obudowę. To nie jest tylko grafika na plakacie

O zbliżającej się premierze Xiaomi Mi CC9 Pro napisał jeden z leaksterów Xiaomi - znany z Twittera Xiaomishka. Według jego informacji nowy model zostanie zaprezentowany już w tym miesiącu, a konkretnie 24 października. Smartfon ma być wyposażony w układ Snapdragon 730G, czyli specyfikacją może przypominać podstawowy model Mi CC9 / Mi 9 Lite, za to od Mi 9 Pro 5G ze Snapdragonem 855 Plus będzie go dzieliła przepaść.


Aparat z matrycą Samsung ISOCELL Bright HMX 108 Mpix ma już Mi Mix Alpha. W sieci pojawiły się dwa nowe zdjęcia z tego aparatu, wykonane podczas odbywającej się wczoraj wielkiej parady z okazji rocznicy Chińskiej Republiki Ludowej. Dwa zdjęcia to zbyt mało, by oceniać możliwości aparatu, należy więc je potraktować jako ciekawostkę. Fotografie zostały umieszczone w serwisie Weibo przez CFO Xiaomi - Shou Zi Chew. Ich  rozdzielczość wynosi 4512 × 6016, czyli 27 Mpix - jest to efekt łączenia czterech pikseli w jeden. Oto one:

Zobacz: Mi Mix Alpha kosztuje 11250 zł, ale Xiaomi będzie tracić na każdym sprzedanym egzemplarzu
Zobacz: Premiera Xiaomi Mi 9 Pro 5G - potężna moc i rozsądna cena

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizmochina, Xiaomishka

Przewiń w dół do następnego wpisu