DAJ CYNK

Hama przywiozła do Berlina słuchawki Bluetooth z kontrolą głosem

Marian Szutiak

Sprzęt

Voice, Voice Neck i Voice Sport to nazwy bezprzewodowych słuchawek, które dołączają do oferty niemieckiego producenta elektroniki użytkowej, firmy Hama. Nowe modele swoją premierę będą miały podczas targów IFA 2019, które już jutro (6 września) oficjalnie startują w Berlinie.

Wydaj polecenie i ciesz się wygodą

Nowe słuchawki firmy Hama to urządzenia z łącznością Bluetooth oraz zintegrowanym mikrofonem i kontrolą głosem. Po ich podłączeniu do smartfonu dającego dostęp do Internetu, słuchawki pozwalają na bezpośrednie komunikowanie się z Siri lub Asystentem Google za pomocą poleceń głosowych. Wydając odpowiednie polecenie, można między innymi zarządzać odtwarzaczem muzyki – przejść do następnego lub poprzedniego utworu, a takę pogłośnić lub ściszyć muzykę. I to wszystko bez użycia smartfonu – w czasie wydawania polecenia głosowego może on cały czas pozostawać w torbie, plecaku lub kieszeni.

Zobacz: Masz iPhone’a? Zmień ładowanie na Hama
Zobacz: Subwoofer Hama SW01M: steruj muzyką z poziomu aplikacji i korzystaj z rozwiązania multiroom

Dla każdego coś dobrego

Firma Hama przygotowała słuchawki Bluetooth z kontrolą głosu w trzech wariantach, przystosowanych do różnych potrzeb współczesnych użytkowników. Wśród nich znajduje się jedna wersja nauszna i dwa modele douszne. Nauszne słuchawki „Voice” posiadają miękkie poduszki, które zapewniają dużą wygodę podczas ich użytkowania. Dobre dopasowanie zmniejsza niepożądany hałas z zewnątrz, dzięki czemu możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku bez zakłóceń.

Oba modele douszne, „Voice Neck” i „Voice Sport”, są bardzo lekkie i wygodne w noszeniu, pomimo solidnej, metalowej obudowy. Słuchawki „Voice Neck” są zabezpieczone pasem na szyję, natomiast w modelu „Voice Sport” ergonomiczne zaczepy na uszy zapewniają bezpieczne dopasowanie nawet podczas uprawiania sportu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem ich do treningu jest fakt, że metal, z którego zostały wykonane, jest wysoce odporny na pot. Silikonowe wkładki, dołączone do słuchawek dousznych, dostępne są w trzech rozmiarach (S, M, L).

Hama Voice Neck
Hama Voice Sport

Maksymalny czas działania słuchawek „Voice” to 375 godzin na jedynym ładowaniu, natomiast modeli „Voice Neck” i „Voice Sport” – 120 godzin. Maksymalny czas rozmowy to w przypadku pierwszego rozwiązania 18 godzin, a pozostałych dwóch – 9 godzin. Ładowanie trwa z kolei odpowiednio 3 i 2 godziny

Zobacz: IFA 2019: Sony pokazuje słuchawki bezprzewodowe WI-1000XM2 z pałąkiem na szyję i redukcją hałasu z zewnątrz
Zobacz: Move - pierwszy głośnik marki Sonos stworzony do użytku w plenerze

Nowe słuchawki Hama trafią do sprzedaży w Polsce w czwartym kwartale tego roku. Ich cena nie jest jeszcze znana.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Hama