DAJ CYNK

Move - pierwszy głośnik marki Sonos stworzony do użytku w plenerze

Marian Szutiak

Sprzęt

Sonos wychodzi z domu i przedstawia Sonos Move – wytrzymały, inteligentny głośnik z akumulatorem, przeznaczony do zapewniania świetnego brzmienia zarówno we wnętrzach, na świeżym powietrzu, jak i w drodze. Urządzenie stanowi nowy, pełnoprawny element systemu Sonos, który oprócz łączności Wi-Fi, działa także przez Bluetooth.

- Sonos od samego początku daje słuchaczom niezrównaną swobodę wyboru. Nasza platforma pozwala odtwarzać dowolne utwory, w wybrany przez siebie sposób.  Move przenosi wolność wyboru na wyższy poziom. Po raz pierwszy Sonos może być zabrany wszędzie. Ten produkt to dla nas początek nowego etapu, w którym doskonały dźwięk wypełnia nie tylko dom, ale również każdy moment dnia.

- mówi Patrick Spence, CEO w firmie Sonos

Zobacz: Ikea i Sonos łączą lampę z głośnikiem i głośnik z półką. Produkty Symfonisk trafią do sprzedaży w sierpniu

Sonos Move

Za sprawą inteligentnego systemu dostosowującego brzmienie do akustyki otoczenia, głębokiego basu i szerokiego profilu dźwięku, Move stawia wysoko poprzeczkę w kategorii przenośnych głośników. Urządzenie nadaje się do słuchania w domu oraz zapewnia mocny dźwięk w plenerze, łącząc zalety dwóch inteligentnych głośników w jednym. Dzięki dobremu bezprzewodowemu zasięgowi, Move stanowi pełnoprawny element systemu Sonos nawet w najodleglejszych zakątkach domowego ogrodu. Jest to pierwszy produkt Sonos wykorzystujący strumieniowanie dźwięku przez Bluetooth. Pozwala to wygodnie odtwarzać muzykę w wysokiej jakości z telefonu lub tabletu, będąc z dala od domu.

Uniwersalny charakter Move nie został uzyskany kosztem jakości dźwięku. Aby zapewnić jeszcze lepsze doznania dźwiękowe niezależnie od miejsca, Sonos rozwinął swoją autorską technologię Trueplay. Dzięki niej ustawienia dźwięku zostaną automatycznie dostosowane do akustyki otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

Move to głośnik o smukłej, owalnej obudowie w kolorze stonowanej czerni. Dbając, by produkty służyły użytkownikom przez lata, Sonos stworzył nowy standard kontroli jakości. Wytrzymała obudowa Move o stopniu ochrony IP56 sprawia, że głośnikowi niestraszne są upadki, uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury.

 

By zapewnić całodzienną pracy, akumulator Move umożliwia do dziesięciu godzin nieprzerwanego odtwarzania na jednym ładowaniu. Stawiając Move w domu, na dołączonej bazie ładującej, można łatwo naładować urządzenie. Move przełącza się w tryb oczekiwania automatycznie, gdy nie jest używany, a także po dotknięciu przycisku zasilania. Głośnik zachowuje energię w tym trybie przez maksymalnie pięć dni.

Zobacz: IFA 2019: Maxcom prezentuje nowe telefony, głośniki oraz zegarek sportowy

Sonos Move zapewnia wbudowane wsparcie dla Asystenta GoogleAmazon Alexa. Po połączeniu z siecią Wi-Fi można bez angażowania rąk odtwarzać muzykę, sprawdzać wiadomości, uzyskiwać odpowiedzi na pytania i nie tylko. Move jest częścią platformy Sonos, która na pierwszym miejscu stawia możliwość wyboru. Jej użytkownicy mogą korzystać z ponad stu serwisów streamingowych (muzyka, audiobooki, podcasty itp.), a także sterować nimi za pomocą aplikacji Sonos, AirPlay 2 lub bezpośrednio z aplikacji serwisów muzycznych.

Move jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie sonos.com. Od 24 września tego roku produkt będzie szeroko dostępny u partnerów i sprzedawców detalicznych. Cena głośnika Sonos Move to 1699 zł.

Sonos One SL 

One SL jest inteligentnym głośnikiem bez zintegrowanej obsługi asystentów głosowych. Urządzenie zapewnia równie bogaty i wypełniający przestrzeń dźwięk, jak Sonos One, od którego różni się brakiem wbudowanego mikrofonu. One SL pozostaje pełnoprawnym elementem platformy dźwiękowej Sonos, która umożliwia słuchanie z ponad stu serwisów streamingowych i sterowanie nimi za pomocą aplikacji Sonos, funkcji Apple AirPlay 2, aplikacji serwisów muzycznych i nie tylko.

Zobacz: Sprzedaż inteligentnych głośników podwoiła się w rok

One SL to kompaktowy głośnik dostępny w kolorze czarnym i białym. Pasuje do każdej przestrzeni i wypełni dźwiękiem dowolne pomieszczenie w domu. Głośnik jest wyposażony w dwa, specjalnie dostrojone, wzmacniacze impulsowe i autorską technologię Trueplay, która optymalizuje ustawienia dźwięku do akustyki danego pomieszczenia. Sparowanie urządzenia z Sonos One lub drugim One SL w tym samym pomieszczeniu, pozwoli osiągnąć stereofoniczne i bardziej szczegółowe brzmienie. Można też wykorzystać parę jako tylne głośniki przestrzenne kina domowego z modelami Playbar, Playbase lub Beam.

 

One SL zastąpi model Play:1 i będzie globalnie dostępny od 12 września w cenie 869 zł.

Sonos Port

Port jest urządzeniem, które zapewnia możliwość strumieniowego przesyłania treści z platformy Sonos do wybranego systemu stereo lub odbiornika. Sonos Port jest następcą modelu Connect. Urządzenie dostarcza bogatszy dźwięk i rozszerza platformę dźwiękową Sonos, włączając w nią tradycyjny domowy sprzęt audio.

Zobacz: Test słuchawek Plantronics BackBeat Go 810. Asystent Google, dobre brzmienie i długi czas działania

Sonos Port cechuje się uniwersalnym wzornictwem i czarnym matowym wykończeniem. Łatwo zmieści się na półce lub stojaku AV. Zoptymalizowany pod kątem jakości dźwięku i łatwości użytkowania, Port został wyposażony w usprawniony konwerter cyfrowo-analogowy i moduł 12V, który automatycznie włącza wzmacniacz po otrzymaniu sygnału z aplikacji Sonos. Port można szybko zintegrować z systemem inteligentnego domu. Po nawiązaniu bezprzewodowego połączenia z inteligentnymi urządzeniami, można odtwarzać treści audio za pomocą AirPlay 2 lub poleceń głosowych za pośrednictwem technologii Amazon Alexa lub Asystent Google

Port pozwala na strumieniowanie muzyki, podcastów, audiobooków i radia internetowego do sprzętu audio ze wzmacniaczem. Wejście liniowe umożliwia przesyłanie dźwięku z płyt winylowych, płyt CD i zapisanych plików audio na głośniki Sonos i słuchanie ich w większej liczbie pomieszczeń.

Ograniczona liczba urządzeń Port będzie dostępna w sprzedaży od 12 września. Od stycznia 2020 roku Port będzie szeroko dostępny na całym świecie w cenie 1899 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sonos