DAJ CYNK

Ikea i Sonos łączą lampę z głośnikiem i głośnik z półką. Produkty Symfonisk trafią do sprzedaży w sierpniu

Sebastian Górski

Sprzęt

Współpraca firm Sonos i Ikea zaowocowała powstaniem dwóch produktów - lampy z głośnikiem oraz samego głośnika Bluetooth, który można postawić na półce lub powiesić na ścianie. Nowości trafią do sprzedaży w sklepach szwedzkiej sieci w sierpniu.

Symfonisk to na razie dwa produkty przygotowane wspólnie przez firmy Sonos i Ikea - lampa z głośnikiem oraz głośnik (między innymi w formie wiszącej półki o udźwigu 1,5 kg). Lampa została wyceniona na 179 dol, zaś głośnik na 99 dol. Europejskich cen jeszcze nie znamy, ale możemy podejrzewać, że zostaną przełożone 1:1 na euro (179 i 99 euro). Oba produkty łączą się z siecią Wi-Fi i mają wspierać Spotify Connect oraz AirPlay 2.

Zobacz: Inteligentny głośnik wybierasz raz w życiu. Lepiej zrób to dobrze

Jeśli już posiadacie jakieś produkty marki Sonos w domu, nowe głośniki będzie można z nimi swobodnie skomunikować. Tańszy głośnik można oczywiście postawić na półce albo powiesić na ścianie na dołączonych do zestawu haczykach. W obu produktach znajdziemy po dwa wzmacniacze klasy D, głośnik wysokotonowy i tzw. midwoofer odpowiedzialny za reprodukcję dźwięków średniego rejestru.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ikea

Źródło tekstu: The Verge

Przewiń w dół do następnego wpisu