DAJ CYNK

IFA 2019: Sony pokazuje słuchawki bezprzewodowe WI-1000XM2 z pałąkiem na szyję i redukcją hałasu z zewnątrz

Marian Szutiak

Sprzęt

Firma Sony ogłosiła w Berlinie powiększenie oferty o słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000XM2. Nowy model łączy wysoką jakość dźwięku z zaawansowaną technologią osłabiania zewnętrznego hałasu.

Nowy poziom ciszy

Słuchawki Sony WI-1000XM2 przechwytują, tłumią i blokują zewnętrzne dźwięki, pozwalając mocniej cieszyć się słuchaną muzyką. Cechuje je stabilna, dobrze dopasowana konstrukcja z wygiętymi wkładkami dousznymi, co przeciwdziała przedostawaniu się zewnętrznych dźwięków. Dźwięki te są rejestrowane przy użyciu technologii dwóch czujników hałasu, a następnie eliminowane przez procesor osłabiania hałasów HD Sony QN1. Funkcja kompensacji ciśnienia atmosferycznego pozwala systemowi efektywnie tłumić hałas na przykład w kabinie samolotu, dzięki czemu dźwięk słuchany w trakcie lotu na dużej wysokości brzmi czysto i wyraźnie.

Zobacz: IFA 2019: Sony prezentuje flagowy telefon Xperia 5

Luksusowy dźwięk

Mimo małych wymiarów, model WI-1000XM2 jest źródłem wysokiej jakości dźwięku. W każdej słuchawce znajduje się hybrydowy przetwornik akustyczny HD, złożony z 9-milimetrowego przetwornika dynamicznego oraz przetwornika Balanced Armature. Umożliwia to reprodukcję szerokiego zakresu częstotliwości - od głębokiego basu, po delikatne tony wysokie. Wbudowany procesor osłabiania hałasów HD QN1 wykorzystuje 32-bitowy system przetwarzania sygnału audio, przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej jakości i wzmacniacz słuchawkowy. Zapewnia duży odstęp sygnału od szumu i niski poziom zniekształceń, co przekłada się na lepszą jakość odtwarzanej muzyki. System DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX) z kolei optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3, zapewniając jakość zbliżoną do dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Zobacz: Jabra Elite Active 65T - test dousznych słuchawek bluetooth o sportowych aspiracjach

Komfort przy słuchaniu

Jak zapewnia firma Sony, słuchawki WI-1000XM2 są wygodne w noszeniu. Mają elastyczny, silikonowy pałąk na szyję, który zapewnia dobre przyleganie i mniejsze obciążenie. Wygięte wkładki wchodzą głęboko do uszu i zapewniają komfort nawet przy całodniowym słuchaniu.

Nowe wrażenia przy słuchaniu

Słuchawki WI-1000XM2 są wyposażone w akumulator, który powinien wystarczyć na maksymalnie 10 godzin słuchania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania, 10-minutowe podłączenie do źródła energii zapewni do 80 minut działania.

Move - pierwszy głośnik marki Sonos stworzony do użytku w plenerze

Intuicyjną obsługę słuchawek WI-1000XM2 umożliwia moduł sterujący. Znajduje się na nim mikrofon, który pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne z wolnymi rękami oraz poprawia jakość tych rozmów. Po skończonym słuchaniu magnetyczne wkładki douszne można złączyć, co zapobiega splątaniu kabli. Do noszenia słuchawek służy pokrowiec z wysokogatunkowej tkaniny, w którym mieści się także przewód audio, przewód USB i przejściówka do pokładowego systemu rozrywkowego.

Słuchawki WI-1000XM2 mają funkcję Adaptive Sound Control automatycznie dostosowującą ustawienia dźwięku do aktywności użytkownika. Zgodność z Asystentem Google oraz asystentem Amazon Alexa pozwala planować dzień, komunikować się z przyjaciółmi, uzyskiwać informacje, zapisywać przypomnienia itp. Współpraca z aplikacją Sony Headphones Connect daje możliwość dostosowania ustawień muzyki do własnych preferencji.

Słuchawki WI-1000XM2 trafią do sklepów w styczniu 2020 roku.

Zobacz: [Aktualizacja] Sony pracuje nad telefonem z sześcioma aparatami z tyłu. Bo pięć to chyba za mało

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Sony