DAJ CYNK

[Aktualizacja] Sony pracuje nad telefonem z sześcioma aparatami z tyłu. Bo pięć to chyba za mało

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6137

Pamiętacie Nokię 9 PureView z systemem pięciu aparatów umieszczonych w okręgu z tyłu obudowy? Sony chce pobić rekord HMD Global i podobno pracuje nad telefonem z sześcioma aparatami.

Ostatnie doniesienia sugerują, że Sony zamierza pobić dotychczasowy rekord w liczbie aparatów ustanowiony przez HMD Global przy okazji Nokii 9 PureView (oczywiście pozostaje pytanie: po co). Konstrukcja, nad którą pracują Japończycy ma mieć system sześciu aparatów z tyłu obudowy oraz dwa aparaty przednie, zatem telefon będzie mieć w sumie aż 8 aparatów.

Zobacz: Nokia 9 PureView dostępna w przedsprzedaży w Polsce. To pierwszy na świecie smartfon z 5 obiektywami z tyłu

Na razie trudno powiedzieć w jaki sposób mogą być one ułożone i jakie dokładnie będzie przeznaczenie każdego z nich. Spodziewamy się jednak, że ewentualne urządzenie z tak bogatym zestawem fotograficznym zadebiutuje dopiero w 2020 roku. Czy to będzie jeden ze sposobów na podniesienie się z coraz gorszej sytuacji działu mobilnego Sony? Mam nadzieję, że będzie chodzić o coś więcej, niż wyścig na liczbę aparatów.

Zobacz: Sony Xperia 1 ze słuchawkami bezprzewodowymi WH-1000XM3 za 4399 zł

Aktualizacja

Na Twitterze opublikowano kolejne rendery smartfonu z 6 aparatami fotograficznymi z tyłu i dwoma z przodu. Podano też ich możliwą specyfikację.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PocketNow

Przewiń w dół do następnego wpisu