DAJ CYNK

Masz iPhone’a? Zmień ładowanie na Hama

Marian Szutiak

Sprzęt

Niemiecka marka Hama wprowadza na rynek akcesoria mobilne przeznaczone dla użytkowników produktów z logiem nadgryzionego jabłka. Nowy asortyment USB-C Lightning zawiera produkty dopasowane do potrzeb użytkowników iPhone'ów i MacBooków: przewody ładujące, szybkie ładowarki PD 18 W oraz zestawy ładujące dostosowane do możliwości i wymagań akcesoriów Apple'a.

Wytrzymałe przewody ładujące

Przewody ładujące USB-C – Lightning „Reflected” wyróżniają się kolorowym i trwałym oplotem oraz szybkością transferu danych do 480 Mb/s. Powinny się sprawdzić podczas ładowania smartfonów i tabletów, do czego przyczynić się mogą specjalnie zoptymalizowane przewody wewnętrzne. Pozłacane wtyczki o niskiej rezystencji przejściowej zapewnią z kolei niezawodną transmisję sygnałów. Do produkcji modelu Extreme wykorzystano włókna DuPont Kevlar, które znane są ze swojej niezwykłej wytrzymałości i trwałości (producent obliczył trwałość na 20 000 wygięć). W jego przypadku możemy liczyć na wysoką szybkość transferu danych (do 480 Mbps) oraz stabilny płaszcz kabla wraz ze wzmocnieniem wewnętrznym przewodów.

Ładowarki PD dla szybkiego ładowania

Technologia TurboFast, którą zastosowała Hama w ładowarkach przeznaczonych dla produktów firmy Apple, pozwala w bardzo krótkim czasie (pół godziny) uzupełnić akumulator do 50%, czyli szybciej niż w przypadku ładowarek pozbawionych tej technologii. Dostępne ładowarki sieciowe zapewniają moc wystarczającą na kilka dodatkowych godzin pracy baterii bez konieczności rezygnowania ze słuchania muzyki czy korzystania z aplikacji drogowych i nawigacji GPS. Ładowarka samochodowa TurboFast 18 W w PD (Power Delivery) pozwala szybko naładować akumulator w iPhone'ie niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Zobacz: Subwoofer Hama SW01M: steruj muzyką z poziomu aplikacji i korzystaj z rozwiązania multiroom
Zobacz: Lekki plecak na laptopa marki Hama podładuje urządzenia mobilne
Zobacz: DJI Spark - najmniejszy i najinteligentniejszy dron w dystrybucji firmy Hama​​​​​​​

Brak gniazdka? To nie problem

Gdy nie mamy dostępu ani do gniazda zapalniczki w samochodzie, ani do gniazdka elektrycznego, z pomocą przychodzi powerbank. Hama oferuje urządzenie o pojemności 12000 mAh, wyposażone w technologię Qualcomm Quick Charge 3.0. Dzięki niej naładowania urządzenia odbywa się nawet 4-krotnie szybciej (50% pojemności akumulatora w 25 minut). Powerbank Hama nadaje się również do ładowania tabletów oraz laptopów - do wyboru mamy urządzenia o mocy 18 W oraz 60 W. Sprzęt może także być bezpiecznie używany podczas lotów samolotem, a podłączone urządzenia są automatycznie rozpoznawane i optymalnie ładowane, dzięki czemu powinniśmy uniknąć niebezpieczeństwa przeciążenia lub zwarcia.

Ceny

Oferta przewodów ładujących rozpoczyna się od kwoty 30 zł. Ładowarki (także samochodowe) to wydatek rozpoczynający się od 50 zł. Ceny powerbanków zaczynają się od 149 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hama.pl.

Zobacz: Apple nie potrafił stworzyć ładowarki Air Power. Projekt został anulowany
Zobacz: 10 minut od 0 do 40%? Oto jak działa technologia ładowania Super VOOC firmy Oppo
Zobacz: Xiaomi Super Charge Turbo zawstydzi Super Vooc Oppo. Smartfon naładujemy w 17 minut

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Hama