DAJ CYNK

DJI Spark - najmniejszy i najinteligentniejszy dron w dystrybucji firmy Hama

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3963

Firma Hama pochwaliła się podczas targów Electronics Show nowym produktem, który trafił do jej oferty dystrybucyjnej.Firma Hama pochwaliła się podczas targów Electronics Show nowym produktem, który trafił do jej oferty dystrybucyjnej.

Dron DJI Spark ma rozmiar smartfonu i waży zaledwie 300 g. Wyposażony jest on w kamerę z sensorem 1/2,3", która nagrywa w jakości FullHD z szybkością 30 klatek na sekundę oraz robi zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix. Nad stabilnością ujęć czuwa 2-osiowy, mechaniczny gimbal. Kamera wyposażona jest w szerokokątny obiektyw z przysłoną f/2.6. Przy robieniu zdjęć możemy skorzystać z trybu Pano (automatyczna panorama) lub Shallow Focus (automatyczne dodawanie efektu blur).

Do kompletu można dokupić specjalne gogle, które ułatwią i uprzyjemnią kontrolę nad lotem drona. Obraz w jakości HD, pochodzący z kamery, możemy obejrzeć bezpośrednio na ekranie smartfonu. Nad bezpieczeństwem lotu czuwają czujniki optyczne, których zadaniem jest wykrywanie przeszkód i ich omijanie. Wbudowany akumulator pozwala na 16 minut pracy i poruszanie się z maksymalną prędkością 50 km/h. Zasięg lotu, przy zastosowaniu dedykowanej aparatury, wynosi 2 km.

Spark ma nowe, inteligentne tryby pracy. Quick Launch pozwala na automatyczny start z ręki po rozpoznawaniu twarzy, natomiast dzięki Simple Control dronem można sterować przy użyciu gestów. Dodatkiem do urządzenia jest aplikacja DJI z edytorem filmów i zdjęć. Spark ma też inteligentne tryby nagrywania: Quick Shot, czyli zestaw kinowych, automatycznych ujęć, które wykona dron, Rocket to nic innego jak lot do góry ze skierowaną kamerą pionowo w dół, Dronie umożliwia odlot do tyłu lub przodu, z kamerą zablokowaną na obiekcie, który został uprzednio wybrany, natomiast Circle to tryb automatycznego lotu po okręgu. Ciekawą opcją jest Active Track, czyli automatyczne śledzenie i podążanie za obiektem. Za pomocą trybu TapFly możemy zaznaczyć miejsce, w które chcemy, aby poleciał nasz dron. Ostatni ciekawy tryb to Gesture, za którego pomocą następuje przypisanie gestów do funkcji, na przykład ułożenie rąk na kształt aparatu sprawi, że Spark automatycznie wykona nam zdjęcie.
DJI Spark dostępny jest w dwóch wersjach - z wyposażeniem (combo) oraz jako samodzielne urządzenie (standard), z różnymi kolorami obudowy do wyboru. Za pośrednictwem dystrybutora możemy zakupić go w dwóch odrębnych cenach - 2999 zł za wariant combo oraz 2099 zł za wariant standard. Więcej informacji na www.hama.pl.


DJI Spark w wersji Combo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Hama

Przewiń w dół do następnego wpisu