DAJ CYNK

Apple zaprasza na premierę nowych produktów. iPhone 13 zadebiutuje 14 września

Marian Szutiak

Sprzęt

Apple iPhone 13 premiera 14 września

Apple zaprasza na swoje kolejne wydarzenie premierowe, w czasie którego pokaże nowe produkty. Gwiazdą wieczoru *start o 19:00 polskiego czasu) będzie seria iPhone 13.

Firma Apple ogłosiła na swojej stronie internetowej, że 14 września 2021 roku, czyli dokładnie za tydzień, odbędzie się kolejny Apple Event. Amerykański producent oczywiście nie podaje, jakie produkty zostaną wtedy zaprezentowane, ale tego możemy się domyśleć. Start wydarzenia o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Smartfony z serii iPhone 13 

Gwiazdami wieczoru będą cztery nowe smartfony: iPhone 13 mini z ekranem 5,4"iPhone 13 i iPhone 13 Pro z ekranem 6,1" oraz iPhone 13 Pro Max z ekranem 6,7". Na wyposażeniu tych urządzeń znajdą się wyświetlacze z mniejszym wcięciem niż w "dwunastkach", które w modelach Pro będą odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz, wszechstronne zestawy aparatów fotograficznych oraz układ Apple A15 pod maską. Nie zabraknie tu też pojemniejszych akumulatorów oraz większych cewek indukcyjnych dla sprawniejszego ładowania bezprzewodowego.

Zobacz: Wiemy kiedy w sprzedaży będą wszystkie cztery iPhone'y 13. Poznaliśmy też ceny
Zobacz: iPhone 13 z łącznością satelitarną? Tak, ale jest mały haczyk

Apple Watch Series 7

Spodziewamy się, że za tydzień Apple pokaże również nowe zegarki. Urządzenia Apple Watch Series 7 będą nieco większe od swoich poprzedników (41 mm i 45 mm), szybszy chipset Apple S7 oraz pojemniejsze baterie. Jak się dowiedzieliśmy niedawno, rynkowy debiut smartwatchy może się nieco opóźnić z powodu problemów produkcyjnych dotyczących nowych wyświetlaczy.

Zobacz: Zegarki Apple Watch Series 7 mogą być większe od poprzedników
Zobacz: Apple Watch 7 dostanie większą baterię? Tak, zamiast nowych sensorów

Co jeszcze zobaczymy 14 września?

Smartfony i zegarki nie muszą być jedynymi nowościami podczas najbliższego Apple Eventu. Swoją premierę mogą mieć również nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods 3, które mają być tańszym odpowiednikiem modelu AirPods Pro. Nowe słuchawki mają mieć wymienne końcówki douszne oraz wydajniejsze baterie, ale może w nich zabraknąć niektórych funkcji, na przykład aktywnej redukcji hałasu.

Zobacz: Apple AirPods 3 już niedługo. Czego się spodziewać?

Spodziewamy się również, że Apple zaprezentuje nowe laptopy z serii MacBook Pro z wyświetlaczami Mini-LED o przekątnej 14 i 16 cali. Razem z urządzeniami powinna zadebiutować kolejna generacja procesorów amerykańskiego giganta.

Zobacz: MacBooki Pro 2021 bez Touch Bara i tylko z procesorami ARM

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: Apple, fonearena, wł.