DAJ CYNK

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

19.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4760

Ważne 7

5

Zamknięte sklepy spowodowały wzrost transakcji w sklepach internetowych.



Zamknięte sklepy spowodowały wzrost transakcji w sklepach internetowych.

Wśród e-sklepów platformy Shoper w pierwszą niehandlową niedzielę liczba transakcji wzrosła o ponad 25%, a przychody - o prawie 20%. Mimo nieznacznej mniejszej (o około 3%) liczby odwiedzin, wzrosła liczba transakcji, co może oznaczać, że Internauci byli bardziej skłonni realizować tego dnia zakupy.



W drugą niedzielę bez handlu e-sklepy z platformy Shoper zanotowały ruch o 20% większy niż przed tygodniem. Dwie ostatnie niedziele były najlepsze pod względem liczby i wartości transakcji w tym roku.

Ostatnia niedziela to jedna z trzech najlepszych niedziel w tym roku pod względem obrotu e-sklepów - wynika z danych Płatności Online Blue Media, rozwiązania płatniczego, z którego korzysta kilka tysięcy polskich sklepów internetowych.



W ostatnią niedzielę - drugą w tym roku wolną od handlu - obrót e-sklepów wzrósł o niemal 15% w porównaniu do poprzedniej niedzieli. O podobny odsetek wzrosła liczba transakcji. Najwięcej zakupów sfinalizowano wieczorem, między godziną 19.30 a 21.30. Biorąc pod uwagę wybierane metody płatności, najbardziej urosły transakcje przy użyciu Blika.

Źródło tekstu: Shoper; Blue Media

Komentarze
Zaloguj się
76. ~Iga
0

2018-03-23 11:03:21

tu możesz napisać coś w stylu, że faktycznie właśnie w niedzielę online starter zamówiłaś :P

Odpowiedz

75. LuiN
0

2018-03-22 09:32:46

@36, frasag, a czy nie chodzi Ci czasem o komentarz, który umieściłeś pod ankietą tego wpisu: ?Chłopaki twierdzą, że zawsze komentujesz kulturalnie (co i ja potwierdzam) i jedynie przy odpowiedzi na nieistniejący już komentarz usuwamy czasem wpisy (by był porządek). Oczywiście zdarzyć mogła się też jakaś pomyłka.

Odpowiedz

74. ~Koro
0

2018-03-20 18:31:52

Dla takiego studenta, jak mówiłem, niedziela może zapewniać sporą część miesięcznego dochodu, jeśli może sobie w nią dorobić.Odnośnie tego, że zobaczymy jakie będą konsekwencje - już są. Ucięcie dochodów, podniesie wydatków - PIP musi w niedziele pracować, żeby kontrolować cały ten bajzel.Idea fajna, wykonanie średnie. Za szybko, za szybko.

Odpowiedz

73. ~xy
0

2018-03-20 09:10:54

@66: Nie wiem czy się śmiać czy płakać gdy ktoś, kto sam nie rozumie podstaw mówi, że ja kiedyś zrozumiem. Tak się składa, że ludzie nie chcą tych wolnych niedziel, co im po niedzieli kiedy muszą w zamian w tygodniu dłużej pracować a w poniedziałek jak ktoś pisał nawet zaraz po północy. Piękna mi wolna niedziela, piękna normalność.PS. Pewnie jesteś w wieku moich dzieci albo nawet nie biorąc pod uwagę poziom wypowiedzi, więc sam najpierw dorośnij.@70: Też niewiele z tego rozumiesz, nie chodzi o żaden zakupoholizm tylko normalne zakupy choćby zwykła spożywka czy środki czystości. Póki co żaden fanatyk dojnej zmiany nie odpowiedział mi dlaczego mam nie kupić tego w niedzielę. Mylicie zwykły sklep z jakimiś galeriami, o których tak ciągle piszecie. Albo co to ma wspólnego z rozrywką czy gastronomią... Co do pisiorów to trudno się dziwić, że niektórzy tak mówią skoro popiera się durne przepisy.

Odpowiedz

72. ~
0

2018-03-20 06:43:18

@50 g... o mnie wiesz. Skończyłem o wiele więcej niż podstawówkę, pracuję normalnie i nie jako robol ale jako informatyk. Biorę wypłatę jaka mi się należy co miesiąc a nie siedzę zagrzebany w papierach i się zastanawiam czy mi starczy na ten "biznes" tak jak ty to robisz. Rozwiąż ten interes bo ci słabo idzie. Niedługo z torbami pójdziesz albo zejdziesz na zawał. Nic mi nie musisz udowadniać. I nie jestem żadnym pis bo nie popieram ani twojego PO ani PiS bo mi to do niczego nie jest potrzebne.

Odpowiedz

71. ~Gutek
0

2018-03-20 05:44:25

A jak brakuje argumentów, to od pisiorów trzeba powyzywać.

Odpowiedz

70. ~Gutek
0

2018-03-20 05:43:10

Niektórym się tu miesza praca w handlu z rozrywką i gastronomią. Produkcją, o ile to możliwe, też w niedziele nie pracuje. Zakupoholizm to nałóg, tak jak palenie, które też kiedyś zostało zakazane w określonych warunkach.

Odpowiedz

69. ~
1

2018-03-20 04:55:33

Bardzo dobrze zrobili z tymi niedzielami, w końcu -jak ktoś wcześniej powiedział wraca normalność. Ludzie spotykają sie w domach, wychodzą na spacery po dworze a nie po galeriach handlowych.Mają pełne poparcie takich działań, pracodawców którzy łamią przepisy należy karać surowo, szczególnie zagraniczne sieci handlowe. W swoich macierzystych krajach mają zamknięte halę a w Polsce w Boże Narodzenie też chcieliby handlować.Zostawmy to na razie, ocenimy po roku. Czy to działa, jakie są skutki i wtedy oceniamy i ewentualnie korygujmy.

Odpowiedz

68. ~Jaimoj
0

2018-03-20 03:38:03

Ja w necie zrobiłem zakup tylko ze względu na darmową dostawe. Nie muszę latać po sklepach tylko sobie odbiorę przesyłkę na spokojnie.oczywiscie prawo zwrotu też jest w tym przypadku

Odpowiedz

67. ~
0

2018-03-20 00:35:02

@66 dzieciaku idz spac w nie wcinaj sie w dyskusje dorosłych

Odpowiedz

66. mlody_pelikan
0

2018-03-19 22:54:30

@65 jak zdechniesz z głodu z własnej głupoty, daj rodzinom normalnie funkcjonować tak jak chcą. Zrozumiesz o czym pisze jak dorośniesz, pójdziesz do pracy i będziesz musiał zapi...lać w jakiejś galerii w sobote i niedziele która jest dworcem a inni będą sobie rodzinnie ze znajomymi spędzać weekend czy to nad jakimś jeziorkiem czy to w górach.

Odpowiedz

65. ~xy
0

2018-03-19 22:36:05

@63: Chyba nie bardzo rozumiesz... Przecież nie muszą być obowiązkowo otwarte, za to wiadomo, że teraz muszą być obowiązkowo zamknięte. Ja też po galeriach nie chodziłem (nie lubię tego), chodzi mi o normalne zakupy - nie demonizuję tylko nie widzę powodu, dla którego nie miałbym zrobić zakupów w supermarkecie. Dlaczego mamy się na Niemcy oglądać, to dziwne, że nagle są wzorem skoro zwykle są takie be. Róbmy po swojemu, a nie bezsensowne zakazy.

Odpowiedz

64. ~precz z PZPiS
-1

2018-03-19 22:13:00

komunizm wraca wielkimi krokami. propaganda medialna, rozdawnictwo pińcet plus, zamykanie sklepów w niedziele. ciekawe co będzie następne, może godzina policyjna lub stan wojenny. w końcu po to powołano pisjugend gdyż lepiej znają swoje terytorium od warszafki

Odpowiedz

63. ~
1

2018-03-19 21:59:01

Ilu z was cierpiało z niedojedzenia w niedzielę? Przecież część sklepów jest czynnych więc w czym problem?@57, A dlaczego mają być obowiązkowo wszystkie otwarte? Mnie nie przeszkadzało jak były otwarte ale też nie przeszkadza, kiedy są zamknięte. Nie chodziłem w niedzielę po galeriach handlowych - tak, tak też da się żyć :)Demonizujecie problem. Polska nie jest jedynym krajem, gdzie w niedzielę markety są zamknięte. Takie Niemcy, gdzie trudno powiedzieć, że jest dominacja Kościoła Katolickiego jakoś w marketach ludzie nie pracuja w niedzielę i protestów na ulicach nie widać.

Odpowiedz