DAJ CYNK

Xiaomi nie zarabia na smartfonach

28.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4008

Ważne 4

2

Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi przyznał, że firma nie zarabia na sprzedaży smartfonów.

Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi przyznał, że firma nie zarabia na sprzedaży smartfonów.

W 2014 roku Xiaomi było wyceniane na 46 mld dolarów, ale później z kwartału na kwartał sprzedaż smartfonów chińskiego producenta spadała, w samych Chinach aż o 45%. Jak poinformował wiceprezes firmy, Xiaomi wcale nie zarabia na smartfonach - Moglibyśmy sprzedać 10 mld smartfonów, a i tak nie przyniosłoby nam to ani centa zysku.

Xiaomi niewiele mówi o tym skąd czerpie zyski, ale ich lwią część stanowi sprzedaż urządzeń gospodarstwa domowego i inteligentnego domu. Oczyszczacze powietrza, filtry do wody, czy nawet specjalne urządzenia do gotowania ryżu. Sprzedaż tego typu urządzeń ma przynieść w tym roku firmie 1,5 mld dolarów.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
17. konsurek
0

2016-11-29 12:39:46

dumping cenowy, aby wykonczyc tych, których się da a potem stopniowe ale sukcesywne podnoszenie cen?

Odpowiedz

0

2016-11-29 11:26:34

patrzcie państwo instytucja charytatywna... żenująca jak pelikany łykają czerwona propagandę MAO-mi

Odpowiedz

15. ~medyk Suisse do 12
1

2016-11-29 05:37:57

Wybor smartfona obecnie jest chyba coraz trudniejszy bo mamy 2 opcje. Albo Apple albo Android. Ludzi jak ja uzywajacych martwych rozwiazan typu BB Passport czy obecnie Lumia 640XL Dual SIM oraz rownolegle 950XL Dual SIM pominmy.Decyduje raczej cena i dodalbym - wlasnie to czego Xiaomi nie ma - a wiec serwisu na poziomie, a nie ma tego dlatego, ze serwis i wsparcie kosztuja. Efekt skali daje oszczednosci - dlatego cukierkowa firma moze sobie pozwolic na Apple Care i salony w najdrozszych lokalizacjach i ma najwieksze przychody ze smartfonow a inni- rozdrobnieni i mali - maja ochlapy.Przy tej wielkosci sprzedazy i obcieciu kosztow - bo Xiaomi po pierwsze nie ma wlasnej sieci sprzedazy tylko wiadomo jak dziala, - powiedzialbym ze dzialaja jak MVNO.Kibicuje kazdej konkurencji bo pamietajmy, ze w latach jeszcze 80tych smiano sie z japonskiej motoryzacji. Jak jest dzis...Natomiast konsumenci jak konsumenci - ja ich produkt kupilem i nigdy wiecej. Strata czasu i nerwow - owszem -byl to note 3 pro - z jakims syfem, ktory nawet po odblokowaniu bootloadera (dwa tygodnie czekania) i wgraniu europejskiego ROMU wyswietlal bloatware, serwis mial z nim problem i summa summarum jako reklamacje dostalem zwrot pieniedzy i inny telefon w ramach naprawienia relacji z klientem.niech robia telefony, niech ludzie dlubia w bootloaderach, ROMach etc .- ja wiem - nigdy wiecej.

Odpowiedz

14. ~Hotelarz
0

2016-11-29 00:46:39

@9, Sam jesteś ułomkiem, po drugie nie polecam już Xiaomi, tak samo ja zlewam miastowych, jak przyjadą do mnie na wieś.

Odpowiedz

13. ~Pip
0

2016-11-29 00:26:21

Smart Home Xiaomi to zabawka. Jeśli ktoś chce prawdziwy system to teraz na topie jest grenton.pl

Odpowiedz

12. ~piter71
-1

2016-11-29 00:26:02

Mam mnóstwo sprzętu od xiaomi, od redmi note 3, przez sluchawki (kilka różnych dousznych - genialne), power banka, pierdółki typu lampka i wiatraczek na usb, kamerkę xiaomi yi i pewnie kilka innych. Właśnie zamówiłem kolorowe żarówki ledowe i termometr z wilgotnością powietrza bo był tani (podwaliny pod smart home system). W zależności od tego co to jest, albo jestem super zadowolny, albo są to sprzęty z jakimiś ustępstwami, ale porównując je do tych NAJlepszych na rynku. Za ułamek ceny. Także xiaomi robi naprawdę masę doskonałych rzeczy.Bloatwearu raczej się nie obawiam - byłoby o tym głośniej już teraz gdyby był z tym problem (jeśli elephony ludzie prześwietlają) - jedyne co to podejrzewam, że firma może być dofinansowywana przez rząd chiński przez co stanowi nieuczciwą konkurencję. Ale dla mnie jako konsumenta - uwielbiam.

Odpowiedz

11. ~tomek
-1

2016-11-28 23:42:06

xiaomi redmi note 3 super telefon ;) nie wiem jak reszta sprzetu w tym agd ? nigdy nic nie mialem

Odpowiedz

10. ~.
2

2016-11-28 22:36:02

@9 Wystarczyłoby napisać "cześć jestem debilem" a nie rozpisywać się niepotrzebnie !

Odpowiedz

9. ~zxc
1

2016-11-28 22:31:04

Telefon dobry dla Chinskiej biedoty i ułomków pokroju Hotelarza cala reszta zlewa ta marke. Moga sprzedawac telefonu nawet za 50zł i tak nie kupie ich sprzetu

Odpowiedz

8. Heniio
2

2016-11-28 20:49:19

"W 2014 roku Xiaomi było wyceniane na 46 mld dolarów,ale później z kwartału na kwartał sprzedaż smartfonów chińskiego producenta spadała,w samych Chinach aż o 45%."Co ma wartość przedsiębiorstwa do wielkości sprzedaży?Mogę prosić o łapatologię?Za chiny nie widzę sensu w tym zdaniu.

Odpowiedz

7. ~rio
1

2016-11-28 20:48:45

Zbierają dane ze smartfonów dla chińskiego rządu jak huawei i zte. Rząd chiński ich subsydiuje, stać ich na to i opłaca im się to.

Odpowiedz

6. ~fd
-1

2016-11-28 20:30:30

Mam ich telefon, ale widać, że chyba za ten rok czy dwa nie będzie kolejnym ich firmy.

Odpowiedz

5. ~medyk Suisse
1

2016-11-28 19:53:08

Dla mnie marka skreslona za bloatware, za blokowanie bootloadera i pproszenie sie odblokowanie, za szukanie romow i za to ze przy kupnie trzeba grzebac. Ludzie zarabiajacy kilkadziesiat tysiecy PLN miesiecznie maja czas zbyt cenny zeby sie w tym grzebac. To raczej zabawka dla gimbazy.Ale fajnie ze jest -niech ludzie ktorzy maja czas na grzebanie grzebia.

Odpowiedz

1

2016-11-28 19:49:28

@2 Dokładnie tego się po nich wszyscy spodziewają. Mają zabezpieczenie, więc po kosztach zdobywają rynek, a później dobiją ceną. Podobało się, to teraz płać.

Odpowiedz