DAJ CYNK

Wyniki Tele-Polska Holding po 1H2013

14.08.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 18

Ważne 2

3

Grupa Tele-Polska Holding S.A, która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe. Przychody w I połowie 2013 r. wyniosły 104,57 mln zł, a zysk netto 7,332 mln zł.

Grupa Tele-Polska Holding S.A, która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe. Przychody w I połowie 2013 r. wyniosły 104,57 mln zł (wzrost o 0,4% rok-do-roku), a zysk netto wzrósł o 112% do 7,332 mln zł (rok-do-roku). W samym II kwartale 2013 r. przychody wyniosły 51,8 mln zł, a zysk netto 4,07 mln zł.

62% przychodów pochodzi z rynku krajowego, natomiast pozostałe 38% generują spółki działające na rynku międzynarodowym.

W ocenie zarządu dobre wyniki finansowe są efektem kontynuacji akcji sprzedażowej skierowanej do abonentów indywidualnych (wzrost poziomu sprzedaży o ponad 17% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku), a także poprawy rentowności.

W skład grupy kapitałowej wchodzą spółki:

  • e-Telko - działa na rynku krajowymi i kieruje ofertę do innych operatorów telekomunikacyjnych oraz resellerów.
  • Teltraffic - działa na rynku międzynarodowym jako alternatywny operator telekomunikacyjny. Kieruje swoją ofertę do innych, w większości zagranicznych, operatorów telekomunikacyjnych.
  • DiD - działa na rynku krajowym i kieruje swoją ofertę do sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej. Spółka działa także jako multioperator telekomunikacyjny na krajowym rynku obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe i obiekty biurowe.
  • TelePolska - działa na rynku krajowym jako alternatywny operator telekomunikacyjny i kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych oraz mikro i małych przedsiębiorstw.
  • Polska Energia Pro - rozpoczęła działalność w zakresie obrotu energią elektryczną
  • MAILBOX - działalność koncentruje się na komercjalizacji i rozwoju narzędzi reklamy internetowej

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się