DAJ CYNK

Wyniki Huaweia po 1H2018

06.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5524

Ważne 3

1

Huawei zanotował w drugim kwartale 2018 roku bardzo dobre wyniki sprzedaży smartfonów, stając się drugim co do wielkości ich producentem na świecie.Huawei zanotował w drugim kwartale 2018 roku bardzo dobre wyniki sprzedaży smartfonów, stając się drugim co do wielkości ich producentem na świecie.

Huawei sprzedał w pierwszej połowie bieżącego roku ponad 95 milionów smartfonów, dzięki wzrostowi zainteresowania urządzeniami firmy na wszystkich rynkach i w przypadku wszystkich linii produktowych. W samym II kwartale było ich, wg IDG, 54,2 mln, co pozwoliło wyprzedzić firmę Apple i uzyskać udział w światowym rynku smartfonów na poziomie 15,8%.

Zobacz: IDC: Huawei deklasuje Apple'a

Ostatnie sześć miesięcy było dla Huawei CBG niesamowite, odnotowaliśmy silny wzrost naszego biznesu na wszystkich rynkach i we wszystkich liniach produktowych. Sukces zawdzięczamy naszemu zaangażowaniu w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań oraz, co najważniejsze, naszym klientom. Chcemy koncentrować się na oferowaniu klientom najlepszych na rynku produktów oraz rozwijać zastosowanie sztucznej inteligencji w urządzeniach, usługi w chmurze i ekosystem Huawei - powiedział Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group.

Na wynik Huaweia miał wpływ sukces smartfonów P20 (ponad 9 mln sztuk) oraz Mate 10 (ponad 10 mln sztuk), a także popyt na smartfony z serii Nova. Globalna liczba użytkowników tych ostatnich przekroczyła 50 milionów, a liczba smartfonów dostarczonych na rynek światowy wzrosła o 60% w ujęciu rok do roku. Huawei zanotował też duży wzrost w kategorii produktów wearables - 147% w ujęciu rok do roku.

Rozwija się także sieć detaliczna marki. Obecnie Huawei prowadzi ponad 53 tys. sklepów i 3,5 tys. sklepów w formie "experience store" na całym świecie. Do końca 2018 roku Huawei planuje jej rozbudowę o kolejne placówki - firma chce otworzyć 10 tys. sklepów i 700 "experience store".

Zobacz: Huawei Mate 20 Lite pojawia się w TENAA
Zobacz: Huawei największym producentem smartfonów w Polsce, ale... Samsung też?
Zobacz: Oprogramowanie zdradza szczegóły nowych Mate'ów 20

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu