DAJ CYNK

Większy zasięg LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie

25.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6

Ważne 0

0

Spółki kontrolowane przez Grupę Midas przyspieszają rozbudowę mobilnej sieci w technologii LTE/HSPA+. Plan na 2012 rok zakłada objęcie prawie 50% populacji zasięgiem LTE i 90% zasięgiem HSPA+.

Spółki kontrolowane przez Grupę Midas przyspieszają rozbudowę mobilnej sieci w technologii LTE/HSPA+. Plan na 2012 rok zakłada objęcie prawie 50% populacji zasięgiem LTE i 90% zasięgiem HSPA+.

Wprowadzony przez operatorów nowy modem LTE zapewnia transfer danych z szybkością do 150 Mb/s. Obecnie w zasięgu sieci LTE znajduje się 35% mieszkańców Polski, co oznacza wzrost o 6 pkt. proc. względem sierpnia 2012 roku. Wysokie tempo rozbudowy sieci ma zostać utrzymane.

Aktualnie na sieć nadajników składa się ponad 1300 stacji bazowych. Faza druga rozbudowy infrastruktury zakłada osiągnięcie liczby 3400 stacji i zakończy się w 2014 roku. Kilkaset stacji w technologii LTE powstanie jeszcze w tym roku.

Za rozbudowę mobilnej sieci odpowiadają spółki z Grupy NFI Midas we współpracy z Polkomtelem, który udostępnia swoją infrastrukturę dla nowych stacji LTE/HSPA+.

Wielkość transferu danych realizowanego w sieci Grupy NFI Midas zbliża się do 800 tys. GB miesięcznie. Oznacza to, że klienci Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu zużywają miesięcznie dwa razy więcej transferu w technologii LTE/HSPA+ niż pół roku temu. Liczymy, że dynamiczny wzrost zużycia będzie się utrzymywał - mówi Maciej Kotlicki, członek zarządu NFI Midas.

Pozytywny wpływ na zużycie danych będzie miało wprowadzenie nowych urządzeń umożliwiających klientom jeszcze szybszy transfer danych. Wkrótce do ofert Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu trafią modemy, które pozwalają na odbieranie danych z prędkością do 150 Mb/s.

Spółki z Grupy NFI Midas jako pierwsze na świecie rozpoczęły świadczenie usługi dostępu do Internetu w technologii LTE na paśmie 1800 MHz, który obecnie jest europejskim standardem i funkcjonuje w 8 państwach. Obecnie na całym świecie ponad 100 urządzeń działa na paśmie 1800 MHz, a najwięksi producenci wprowadzają tę technologię do swoich flagowych modeli.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się