DAJ CYNK

W ponad rok cena akcji P4 spadła o połowę. Play jest coraz tańszy

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 10271

Jesteśmy już ponad rok od debiutu P4 na Giełdzie Papierów Wartościowych. Start był głośny, ale obecne wyniki nie napawają optymizmem.

Kiedy Play wchodził na giełdę, cena akcji została wyceniona na 36 zł. Był to największy debiut giełdowy od 6 lat. Dodatkowo był to największy debiut prywatnej spółki w historii GPW oraz największa publiczna oferta spółki telekomunikacyjnej w Europie od 2015 roku.

Od momentu debiutu akcje P4 osiągnęły maksymalną wartość 13 września 2017 roku - 38,10 zł. Najniższy poziom przypadł na 4 października 2018 roku - 18,54 zł. Wycena spółki spadła przez ten czas aż o 4,3 mld złotych.

Zainteresowanie akcjami P4 na samym starcie było spore. Inwestorów przyciągnęła głównie wysoka dywidenda i wizja szybkiego zarobku. Z czasem entuzjazm bardzo mocno opadł.

Zobaczymy jak ceny akcji zmienią się po nowym roku, kiedy to Play zakończy trwające obecnie inwestycje związane z rozbudową sieci. Do końca roku operator chce mieć 7000 aktywnych nadajników sieci komórkowej, a rozbudowa sieci jest planowana do 2020 roku. Być może z większą siecią Play stanie się bardziej wartościową spółką dla potencjalnych inwestorów. 

Statystyki przenośności numerów w 3Q2018

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GPW; Bankier.pl; @pawelbiedrzycki, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu