DAJ CYNK

Usługi mobilne Huaweia mają już ponad 100 mln użytkowników poza Chinami

14.08.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3908

Ważne 1

0

Podczas odbywającego się w dniach 9-11 sierpnia wydarzenia Huawei Developer Conference, chiński producent pochwalił się, że z jego usług mobilnych korzysta aktywnie już ponad 100 milionów użytkowników spoza Państwa Środka.

Podczas Huawei Developer Conference 2019 producent ogłosił rekordową liczbą aktywnych użytkowników poza Chinami oraz nieco informacji, które mają świadczyć o dynamicznym rozwoju usług mobilnych Huawei. W tym roku firma odnotowała miliard pobrań ze sklepu AppGallery poza Chinami, a motywy na smartfony zostały ściągnięte na telefony ponad 280 milionów razy (również poza rynkiem chińskim). Dostępność aplikacji zakupowej In-App-Purchase wzrosła do 140 krajów.

Zobacz: HarmonyOS: system open source, ale bez roota
Zobacz: EMUI 10 oficjalnie! Od 8 września w P30, inne modele też dostaną aktualizację

Huawei zapowiedział jednocześnie uruchomienie projektu Huawei Video WiseVideo. Ma on umożliwić partnerom optymalizację jakości udostępnianych przez nich materiałów wideo dla użytkowników.

- Nasze usługi mobilne zapewniają kompleksową platformę o zasięgu globalnym, która łączy ponad 910 tysięcy deweloperów oraz ponad 100 milionów użytkowników poza granicami Chin. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się tak wieloma sukcesami na tym polu.

- powiedział Jervis Su, Wiceprezes ds. Usług Mobilnych w Huawei Consumer Business Group

Programy Shining Star oraz DigiX Lab

Podczas odbywającej się w Chinach konferencji, Huawei zapowiedział uruchomienie nowego projektu dla programistów o nazwie Shining Star, w który firma zainwestowała już miliard dolarów. Jego celem jest pomoc partnerom we wprowadzaniu innowacji w przestrzeń cyfrową, poprzez zachęcanie programistów do korzystania z otwartych zasobów i możliwości oferowanych przez firmę Huawei, a także promowanie usług deweloperów w segmencie marketingowym.

Zobacz: Pięćdziesiąt amerykańskich firm czeka na pozwolenie na handel z Huaweiem
Zobacz: Huawei: 10 megatrendów na nadchodzące lata

Z kolei projekt Huawei DigiX Labs zostanie uruchomiony w 6 regionach w 2019 roku, a pierwsze laboratorium powstanie w Dusseldorfie. Uruchomienie programu ma pozwolić partnerom firmy Huawei na zdalne testowanie własnych usług. Znajdą oni tam również wszelkie niezbędne zasoby, pomocne przy ulepszaniu ich aplikacji. Prace nad innowacjami w laboratoriach wspierane będą przez technologie VR, AR, AI CameraKit, Ability Galery, HMS Core i wiele innych.

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu