DAJ CYNK

Huawei: 10 megatrendów na nadchodzące lata

09.08.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5920

Ważne 1

0

Huawei przedstawił raport Global Industry Vision (GIV), w którym po raz kolejny przedstawia prognozy dotyczące rozwoju technologii i przemysłu do 2025 roku. Zostały one zebrane w 10 megatrendów, których możemy się spodziewać w najbliższych latach.

Opierając się na własnych danych i rzeczywistych przykładach zastosowania inteligentnych technologii przenikających każdą branżę, Huawei zidentyfikował w tegorocznym raporcie Global Industry Vision 10 megatrendów, które już w tym momencie kształtują nasze życie i pracę. GIV przewiduje także, jakie trendy będą mieć znaczenie do 2025 roku. Wśród nich znalazła się popularyzacja 5G, wdrażanie sztucznej inteligencji, rozpowszechnianie się robotów domowych i korzystanie z inteligentnych asystentów.

Zobacz: Huawei chce by 5G i usługi chmurowe trafiły na kolej
Zobacz: Huawei nie będzie wykluczony z budowy sieci 5G w Polsce

10 megatrndów na najbliższe lata

  1. Życie z robotami. Postępy w dziedzinie materiałoznawstwa, sztucznej inteligencji i technologii sieciowych napędzają upowszechnienie robotyki w różnych zastosowaniach domowych i osobistych. GIV przewiduje, że w skali globalnej 14% gospodarstw domowych będzie niebawem korzystać z robotów.

  2. Superwizja.  Połączenie możliwości oferowanych przez 5G, VR/AR, uczenie maszynowego i inne technologie, które się pojawią, pozwoli nam spojrzeć tam, gdzie wzrok nie sięga, zajrzeć pod powierzchnię i prześwietlić historię, otwierając nowe perspektywy dla ludzi, biznesu i kultury. GIV przewiduje, że odsetek firm korzystających z AR/VR wzrośnie do 10%.

  3. Wyszukiwanie bezobsługowe (Zero Search). Urządzenia gromadzące oraz analizujące dane i wyposażone w czujniki już zaczynają przewidywać nasze potrzeby. Jednak w najbliższym czasie to informacje będą nas „znajdować”, a nie odwrotnie. W przyszłości wyszukiwanie nie będzie wymagało bezpośredniej interakcji z urządzeniem. Osobiste sieci społecznościowe będą tworzone praktycznie bez naszego udziału, a w przemyśle doświadczymy bezobsługowego utrzymywania i konserwacji sprzętu. GIV przewiduje, że 90% właścicieli inteligentnych urządzeń będzie korzystać z wirtualnych asystentów.

  4. Inteligentne ulice. Inteligentne systemy transportowe połączą ludzi, pojazdy i infrastrukturę, tworząc system komunikacji, w którym nie ma zakorkowanych ulic. Szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych i inne funkcje sprawią, że nasze życie stanie się bardziej płynne. GIV przewiduje, że 15% pojazdów będzie wyposażonych w technologię Cellular Vehicle-to-Everything, dzięki której będą wymieniać informacje z otoczeniem i z innymi pojazdami.

  5. Praca z robotami. Już w trakcie przekształcania wielu gałęzi przemysłu, inteligentna automatyzacja podejmie się bardziej niebezpiecznych, powtarzalnych i wysoce precyzyjnych zadań, co przyniesie korzyści dla bezpieczeństwa i wydajności produkcji. GIV przewiduje, że w przemyśle na każde 1000 pracowników przypadać będą 103 roboty.

  6. Rozszerzona kreatywność. Rozwiązania AI w chmurze obniżą koszty i barierę wejścia w eksperymenty naukowe, innowacje i sztukę, otwierając dostępną dla wszystkich „kopalnię złota” twórczego potencjału. GIV przewiduje, że 97% dużych firm wdroży sztuczną inteligencję do wspomagania swoich działań.

  7. Bezproblemowa komunikacja. Sztuczna inteligencja i analiza dużych zbiorów danych pozwoli zbudować bezproblemową komunikację pomiędzy firmami a klientami oraz przełamie bariery językowe. Precyzja, zrozumienie i zaufanie będą stanowić podstawę komunikacji w przyszłości. GIV przewiduje, że przedsiębiorstwa w pełni wykorzystają 86% wytwarzanych przez siebie danych.

  8. Symbiotyczna gospodarka. Firmy na całym świecie stosują technologie cyfrowe i inteligentne aplikacje na platformach o ujednoliconym dostępie – oznacza to lepszą współpracę pomiędzy korporacjami, dzielenie się zasobami, silniejsze globalne ekosystemy i wyższą produktywność. GIV przewiduje, że niebawem każde przedsiębiorstwo będzie korzystało z technologii chmury obliczeniowej i 85% aplikacji biznesowych będzie opartych na cloud computingu.

  9. Szybki rozwój 5G. 5G zaczyna już być wdrażana w wielu krajach i rozwija się znacznie szybciej niż jakakolwiek inna generacja technologii bezprzewodowej. Jej potencjał dla osób prywatnych, firm i społeczeństwa jest ogromny. GIV przewiduje, że 58% światowej populacji będzie miało dostęp do 5G.

  10. Globalne zarządzanie. Postęp w dziedzinie technologii cyfrowych musi być zrównoważony przez wspólne standardy i zasady wykorzystywania danych. GIV przewiduje, że roczny wolumen globalnie generowanych danych osiągnie 180 ZB (1 ZB = 1 000 000 000 000 GB; bilion GB).

Zobacz: HarmonyOS oficjalnie zaprezentowany. To alternatywa firmy Huawei dla Androida
Zobacz: Ren Zhengfei: Zamykanie się USA na technologię Huawei zostawi Amerykę w tyle

- Eksploracja człowieka nigdy się nie zatrzyma. Powinniśmy wyjść poza to, co widzimy teraz i spojrzeć w przyszłość, przechodząc od innowacji do wynalazków. Obserwujemy gwałtowne zmiany w życiu, pracy i społeczeństwie, ponieważ każda branża wykorzystuje sztuczną inteligencję, 5G, cloud computing i inne nowatorskie technologie. Huawei jest zaangażowany w tworzenie platform cyfrowych, inteligentnych technologii i kreowanie doświadczeń użytkowników, które w każdym scenariuszu zapewniają wszechobecną łączność. Naszą misją jest zaoferowanie każdej osobie, domowi i organizacji inteligentnej przyszłości oraz korzyści płynących z zupełnie nowych możliwości rozwoju.

- powiedział Kevin Zhang, dyrektor marketingu w Huawei ICT Infrastructure

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu