DAJ CYNK

UKE: w kwietniu bardzo wzrosło obciążenie sieci stacjonarnych i mobilnych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6300

UKE raport: obciążenie sieci 30 marca - 20 kwietnia

Urząd Komunikacji przedstawił informacje na temat tego, jak wzrosło obciążenie sieci stacjonarnych i mobilnych w ciągu ostatnich trzech tygodni w stosunku do stycznia i lutego 2020 roku. Z pokazanych wykresów wynika, jak bardzo wzrosła transmisja danych oraz natężenie połączeń głosowych.

Połączenia głosowe

Dane zebrane przez UKE pokazują, że w okresie od 30 marca do 20 kwietnia tego roku natężenie połączeń głosowych wzrosło względem okresu referencyjnego (styczeń - luty 2020) wzrosło o 40% do ponad 90%, w zależności od dnia i przedziału godzinowego. Maksimum przypadło na 6 kwietnia w godzinach 17:00 do 23:00. Co ciekawe, nie było jakiegoś szczególnie dużego wzrostu natężenia połączeń głosowych podczas tegorocznych świąt wielkanocnych.

Zobacz: T-Mobile: zmiany w obciążeniu sieci
Zobacz: #Zostańwdomu z Orange, czyli jak pracuje pomarańczowa sieć w czasach epidemii

UKE raport - wzrost natężenia połączeń głosowych

Transfer danych

Dla sieci telekomunikacyjnych większe znaczenia ma prawdopodobnie zwiększona transmisja danych w okresie trwającej pandemii Covid-19, co ma związek z przerzuceniem wielu codziennych czynności (praca, nauka, rozrywka, kontakty z innymi) na formę zdalną (online). Największy wzrost dotyczy transmisji danych w sieciach stacjonarnych, co jest naturalną konsekwencją tego, że wielu z nas spędza czas prawie wyłącznie w domu. Na przykład 16 kwietnia w godzinach 8:00 - 16:00 wzrost natężenia transmisji danych w sieciach stacjonarnych wzrósł o blisko 140% w stosunku do okresu referencyjnego - to maksimum, jakie zostało osiągnięte w badanym okresie.

Zobacz: UPC: ruch wzrósł o 40 proc., ale łącza wytrzymują #ZostańWDomu
Zobacz: #Zostańwdomu a sieć Grupy Netia: weekend przez cały tydzień

Raport UKE - wzrost natężenia transmisji danych w sieciach stacjonarnych

Duże wzrosty, choć nieco mniejsze niż w sieciach stacjonarnych, dotyczą również sieci mobilnych. Jak widać na zamieszczonym poniżej wykresie, osiągnięte maksima wzrostu mieszczą się między 60% i 70% i na ogół dotyczą godzin nocnych (0:00 - 6:00), a ostatnio również w godzinach, w których większość z nas pracuje (8:00 - 16:00).

Raport UKE - wzrost natężenia transmisji danych w sieciach mobilnych

Zobacz: Play w czasach epidemii: wzrost obciążenia sieci nie wpłynął na jakość usług
Zobacz: Infrastruktura Plusa jest przygotowana na wzrost ruchu w sieci

Raport UKE - wzrost natężenia ruchu sieciowego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: UKE

Przewiń w dół do następnego wpisu