DAJ CYNK

T-Mobile: zmiany w obciążeniu sieci

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 14563

T-mobile ruch w sieci

T-Mobile Polska poinformował o ustabilizowaniu się ruchu w magentowej sieci na nowych poziomach. W porównaniu z początkiem marca tego roku odnotowano o 40% więcej połączeń i wzrost ich średniego czasu trwania, a także o 25% więcej przesłanych danych.

Ubiegłotygodniowy wzrost zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne ustabilizował się w sieci T-Mobile na nowych, wyższych poziomach również w pierwszych dniach tego tygodnia. W poniedziałek i wtorek (16-17.03.2020) liczba połączeń głosowych zrealizowanych przez klientów magentowego operatora była wyższa o około 40% niż na początku marca. Największe wzrosty zaobserwowano w godzinach 9:00-15:00, z nowym dobowym szczytem liczby połączeń w godzinach 10:00-11:00. Wzrosła nie tylko liczba połączeń, ale również średni czas ich trwania. W porównaniu do sytuacji sprzed 2 tygodni, średni czas połączenia w dni powszednie wzrósł o około 25% i aż o 60% w weekend.

Zobacz: T-Mobile też jest gotowy na zwiększony ruch w sieci
Zobacz: Play: transmisja danych wzrasta o 40%, ograniczenia pracy salonów
Zobacz: Infrastruktura Plusa jest przygotowana na wzrost ruchu w sieci

T-Mobile Polska odnotował również dalszy wzrost zapotrzebowania na usługi transmisji danych w porównaniu do końcówki ubiegłego tygodnia. W poniedziałek i wtorek klienci operatora przesłali o około 25% danych więcej niż w porównywalnym okresie na początku marca. Największe wzrosty widoczne były w godzinach 8:00-14:00. Niezmienione pozostały godziny szczytu korzystania z usług transmisji danych w T-Mobile, które przypadają na późne popołudnie i wieczór.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu