DAJ CYNK

TELKO.in: Ponad dwieście JST zajmuje się telekomunikacją

27.12.2013

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5119

Ważne 4

1

UKE zaktualizował wykaz jednostek samorządowych, które robią operatorom konkurencję na rynku telekomunikacyjnym

Dokładnie 220 podmiotów widnieje w zaktualizowanym na grudzień br. wykazie Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącym jednostek samorządu terytorialnego, które zadeklarowały działalność, jako operatorzy telekomunikacyjni.

JST zgłaszają się do rejestru najczęściej wtedy, gdy budują lokalne sieci na użytek jednostek gminnych, chcą udostępnić darmowy dostęp do internetu lub realizują we własnym zakresie projekty z działania 8.3 Innowacyjna Gospodarka przeciwdziałające wykluczeniu cyfrowemu (fundują sprzęt komputerowy i dostęp do internetu dla uboższych obywateli). Większość JST w wykazie już prowadzi działalność telekomunikacyjną, ale kilka zadeklarowało start dopiero na początek 2014 r. Kilkanaście w ogóle nie podało planowanej daty startu.

W wykazie widnieje m.in. ciekawy projekt władz miasta Zielonej Góry, które testują możliwość udostępnienia sieci WiFi w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji. Podobne rozwiązanie - w ograniczonym zakresie - wprowadziły także władze Opola. W Poznaniu WiFi w miejskich autobusach zapewnia sieć kablowa Inea.

W prowadzonym przez UKE wykazie JST przeważają gminy, w większości małe. Spośród większych miast można wymienić Warszawę, Lublin, Katowice, Gdańsk, Gdynię, Wrocław, Szczecin, Bydgoszcz, czy Rzeszów.

Wpis uzyskały także województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie i dolnośląskie - czyli ponad połowa wszystkich jednostek tego rzędu. Gminy i powiaty są w wykazie reprezentowane znacznie słabiej, skoro ogólna liczba tych jednostek w skali kraju wynosi odpowiednio: 2479 i 380.

Dla porównania przedsiębiorców telekomunikacyjnych w innym rejestrze UKE jest ponad 11 tys., a za aktywnie prowadzących działalność uważa się 4,5-5 tys.

<-telko>

Źródło tekstu: wł

Tagi: jst uke
Komentarze
Zaloguj się
10. ~mirekb
0

2013-12-28 19:29:07

czekam na sspw wtedy swiatełka zagoszczą na dobre

Odpowiedz

8. ~
0

2013-12-28 16:50:34

Poza tym przez 5 lat pracy w przychodni gdzie wlasciwie robie wszystko nauczylem sie bez pudla rozrozniac biednych delkaratoryjnych od biednych rzeczywistych. I weryfikuje ich w OPS- czy naprawde sa biedni. Oni tez tam swoje slysza i wywiady robia. Koniec chodzenia na skroty z takimi. Byli tak bezczelni, ze wymuszali wizyty okresowe jako nagle przypadki. Bo im sie czekac nie chce 2 miechy jak wszyscy inni , tylko oni musza bo &quot; som bezrobotni i biedniiii&quot; Musielibyscie slyszec te bezczelne gadki, to byscie padli. Takze dziwie sie gminom, powinni podchodzic do tego z najwyzszymi restrykcjami.

Odpowiedz

7. ~
0

2013-12-28 16:44:24

1* masz racje. Ile to osob u nas do przychodni przychodzi i proboje wyludzac zaswiadczenia na 2x -2.75 krotkowzrocznosci mwoiac ze to powazna wada. Znam ludzi z - 20 i nie chca laptopow. Bo nie wiedza. Dla mnie to szyta grubymi nicmi bezczelnosc. Pozniej widze, jak tacy jak oni wychodza ze stolowki miejskiej z ajfonami i BB - obiadki funduje gmina. Lataja za laptopami itp. Ja przez 3 lata bylem bezrobotny bo mialem problemy ze zdrowiem , mimo mlodego wieku - ale jakos nie bylem oblatany w tych przepisach. A jeden taki mi mowi- glupi byles, nalezaly Ci sie obiady, doplaty, polowe kosztow do lekow w OPS mogles dostac i polowe do czynszu, gazu. Widzimy jak nasi klienci machaja portfelami- szczegolnie teraz przd swietami- pelniutkimi gotowki i sie w cale z tym nie kryja ze sa &quot; bezrobotni i korzystaja z pomocy&quot;. Nie zazdroszcze im , moze i glupi bylem i nie korzystalem ( a moze mi honor nie pozwalal ), ale jak slysze narzekania na &quot; biednych&quot; polakow, to mi sie noz w kieszeni otwiera. Widze ta biede po tych &quot; babach z Radomia&quot;, po tych bezrobotnych jezdzacuch autami, po tych domach co sie buduja. Przynajmniej by nie narzekali , ze sa biedni bo strasznie im to nie wychodzi. A im biedniejszy tym wyzsze wymagania. Dlem kiedys biednym kawy- to przyszli do mnie i pluli ze fusiate i kwasne. I ze maja rok do terminu waznosci , stare im dalem. Ludzie sa super. teraz to z buta takich i niech spadaja. Zadnych forow w kolejkach u mnie juz nie maja. Ci pseudo biedacy.

Odpowiedz

0

2013-12-28 16:28:51

@1, 2, 3: A wystarczyło by zlikwidować socjalizm i całą &quot;pomoc dla najbiedniejszych&quot; i problem by się sam rozwiązał. No i wtedy podatki można by też obniżyć :)

Odpowiedz

4. ~m
0

2013-12-28 09:57:33

&quot;Wpis uzyskały także województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie i dolnośląskie - czyli ponad połowa wszystkich jednostek tego rzędu&quot; liczę i liczę i 8 z 16 województw nijak nie chce byc PONAD POŁOWA...

Odpowiedz

3. ~medyk do 1:
0

2013-12-28 09:20:30

masz racje. Jak studiowalem medycyne i bylem na swoim utrzymaniu caly czas to musialem kupic sobie miejsce w akademiku na czarnym rynku. Wiekszosc miala dochody 0 pln/miesiac poniewaz rodzice pracowali zagranica a liczyly sie dochody z Polski.

Odpowiedz

2. ~balooo
0

2013-12-28 08:24:19

#1: osoby dysponujące środkami publicznymi też bardzo często mają moralność &quot;chytrej baby z Radomia&quot;, nie tylko korzystający. Mam styczność z zakładem pracy chronionej korzystającej z funduszu PFRON. To co kierownictwo i zarząd tam wyprawia to ludzkie pojęcie przechodzi. A jednak mogą spać spokojnie i okradać niepełnosprawnych. Cała polska

Odpowiedz

1. ~
0

2013-12-28 07:56:50

Niestety, te akcje z fundowaniem sprzętu komputerowego to jest jedna wielka żenada... W naszym cwaniakowatym kraju zbyt często nadużywają takich opcji specjaliści korzystania z pomocy społecznej. Wiecie, tacy co oficjalnie nic nie zarabiają, bo albo pracują na czarno, albo pół rodziny za granicą siedzi i im pomaga, a oni sami opiekują się domem czy dziećmi... Przez takich pajaców, którzy oficjalnie albo nie mają dochodów, albo mają je bardzo niskie, progi uzyskania pomocy spadają do nieludzkich poziomów. Takich, przez które człowiek aktywnie działający i chcący pracować nie jest w stanie z nich skorzystać. Zresztą tak jest wszędzie. Sam pamiętam na studiach masę takich przypadków, gdzie ludzie stawali na uszach, byle tylko zaniżyć swój dochód i mieć prawo do stypendium socjalnego. Które potem szło na chlanie, bo nikt mi nie powie, że ktoś mający np. roczne BMW 3 i obwieszony metkami na ubraniach musi korzystać z pomocy socjalnej... Może brzmię zgorzkniale, ale widziałem tyle przypadków nadużyć, że głowa mała i brzydzę się takimi ludźmi z mentalnością - mogę brać, choć nie potrzebuję, to wezmę... Baba z Radomia po prostu.

Odpowiedz