DAJ CYNK

T-Mobile mógł podnieść abonament o 5 zł, kara anulowana

18.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5336

Ważne 4

4

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów anulował karę dla T-Mobile za podniesienie abonamentu o 5 zł.



Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów anulował karę dla T-Mobile za podniesienie abonamentu o 5 zł.

UOKiK nałożył na T-Mobile 4,5 mln zł kary oraz nakazał wypłacenie po 65 zł odszkodowania klientom, którym operator podniósł abonament o 5 zł. Orzeczenie tej sprawie zostało wydane w 2016 roku, a głośna podwyżka miała miejsce w listopadzie 2014 roku.

Zobacz: UOKiK: T-Mobile ma zapłacić 4,5 mln zł kary i po 65 zł klientom
Zobacz: Stanowisko T-Mobile Polska w sprawie decyzji UOKiK

Oczywiście nie mogło być inaczej, T-Mobile odwołał się od kary i sprawa trafiła do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który przyznał operatorowi rację. W sprawie operator podpierał się opiniami prawników, którzy nie stwierdzili złamania prawa. Wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tym samym Sąd uchylił w całości karę nałożoną przez UOKiK.

Wyrok nie jest prawomocny i UOKiK może odwołać się do sądu apelacyjnego. Nie ma wątpliwości, że tak się stanie i na ostateczne rozwiązanie sprawy zapewne poczekamy jeszcze kilka lat.

Źródło tekstu: Puls Biznesu; wł

Komentarze
Zaloguj się
123. ~Lukaaa
0

2018-06-20 15:46:57

Zmienię temat ...Mam mały problem zapytam się jeśli ktoś posiada domowy internet w T-Mobile jak wejdzie na swoje konto poprzez serwis I-BOA i wejdzie na zakładkę usługi co Wam się wyświetla ? Usługi jakie macie czy puste pole dziękuje za odpowiedzi...

Odpowiedz

122. wlo
0

2018-06-19 14:20:17

121 - bystry umysł...

Odpowiedz

121. ~
0

2018-06-19 14:17:29

@23 wloto zapłać sam sobie za to, abyś tu więcej nie komentował i nie robił zamieszania.

Odpowiedz

120. wlo
0

2018-06-18 21:21:17

118 - raczej jest sens... Bo z tego co pamiętam, oprócz kary, operator dostał nakaz zwrotu pieniędzy klientom. Więc dzisiaj klienci więcej wiedzą na temat ew. "korzyści" z tego, że nie wypowiedzieli umowy kiedy mogli ;-)

Odpowiedz

119. ~Hotelarz
0

2018-06-18 21:12:14

Wpis @ 104, 105, 109: to wpis litwina rôwnież znanego tutaj jako koniiotłuk:-D

Odpowiedz

118. ~bujaka
0

2018-06-18 20:44:28

chyba bez bex sensu takie przedawnione rzeczy wywlekac...chyba skroo im umozono kare to na poczatku nie była sluszna

Odpowiedz

117. wlo
0

2018-06-18 20:25:48

116 - a możez chcociaż ogółnie przedstawić problem? Tak, żeby się zroientować w jakiej kwestii próbowali Cię naciągnąć na finansach?

Odpowiedz

116. ~
0

2018-06-18 20:22:52

Zawsze twierdziłem, będę twierdził i wszystkim odmawiał T-Bombaja, że jako jedyna sieć w Polsce tak bestialsko naciąga na finansach. Moja sprawa z T-Bombajem skończyła się u Rzecznika Konsumenta. Oczywiście... wygrałem! ale co straszyli, dzwonili, wysyłali to powiem jedno... stalking na potęgę. Przestrzegam!

Odpowiedz

115. ~biala
0

2018-06-18 19:27:57

Co się dzieje z Mój T-Mobile? Lista zarządzanych numerów jest pusta ale kiedy klikam na Zarządzaj to podpięty numer na chwilę się pokazuje i znowu znika

Odpowiedz

114. Niezgodna7
0

2018-06-18 18:54:04

104, 109). Tylko dlaczego ciàgle słyszè zale od niezalogowanego ..? Nie ma innych skarg, tylko od nielogowanego, wièc ...

Odpowiedz

113. ~Jacek
0

2018-06-18 18:43:23

Ludzie zamiast się denerwować postami wlo to po prostu go ignorujcie i nie polemizujcie z nim. Facet ma ubaw widząc jak Wam nerwy puszczają gdy próbujecie z nim dyskutować. Traktowanie jak powietrze jest najlepszą metodą na takich ludzi. Tylko tyle i aż tyle.

Odpowiedz

112. ~Marek
0

2018-06-18 17:41:57

Niemiecki róż strzela sobie w stopę raz za razem. A potem zdziwienie, że najmniej klientów. Mogli zapłacić , oddać i po sprawie. Ale tu każdy grosz się liczy, znów smród będzie się ciągnął latami. Mają duży problem z wizerunkiem. Oferty też marne. Heyah zaorana, a mogłaby być realną konkurencja dla nju i plush.

Odpowiedz

111. ~
0

2018-06-18 17:41:39

wzieli by sie za plusa i ich FUP przy kupowaniu w formularzu jestr jak byk bez limitu predkosci i transmisji danych. j.ebac j.ebanego plusa

Odpowiedz

110. ~
0

2018-06-18 17:08:10

@109 och ty pedalski byczku hihihihi

Odpowiedz

109. ~wio
0

2018-06-18 16:28:06

108) nie tylko ty , równiez ja mam wrazenie ,że osobnik posługujacy sie loginem " wlo " to prowokator i megaloman. o tym , że megatroll pisac nie trzeba. jak długo jeszcze userzy tego zacnego portalu beda musieli przebijac sie przez spam czerwonego wlo żeby dotrzec do wartościowych wpisów ? co na to administratorzy tego portalu , czy im nie zależy na poziomie wpisów i ich merytorycznosci ?

Odpowiedz