DAJ CYNK

T-Mobile dostał 200 mln euro kredytu na rozbudowę sieci

17.01.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6583

Ważne 9

6

T-Mobile Polska otrzymał kredyt w wysokości ok. 200 mln euro na rozbudowę sieci komórkowej.

Europejski Bank Inwestycyjny przyznał T-Mobile Polska kredyt w wysokości ok. 200 mln euro na rozbudowę sieci komórkowej.

W grudniu 2013 r. kredyt z EBI także wysokości 200 mln euro otrzymał Magyar Telecom, należący do grupy Deutsche Telecom. Umowę z bankiem na 110 mln euro uzyskał również portugalski operator telekomunikacyjny ZON Optimus.

Zobacz: TELKO.in: EBI pożyczy 110 mln euro na budowę sieci mobilnej

Europejski Bank Inwestycyjny jest własnością 28 państw UE. Bank pozyskuje środki finansowe na rynkach kapitałowych i pożycza je, naliczając niskie stopy procentowe, z przeznaczeniem na projekty służące poprawie infrastruktury, dostaw energii lub norm środowiskowych zarówno w UE, jak i w krajach sąsiedzkich lub rozwijających się.

Źródło tekstu: EBI

Komentarze
Zaloguj się
38. ~Karol
0

2014-01-21 09:15:34

Prawie 40 komentarzy skupiających się na dyskusji "kto jest lepszy" U jednego lepszy jest ten, u drugiego tamten, proste i logiczne, tu ma ten więcej klientów, a tu tamten, nie ma co rozmyślać nad tematem. Kredyty może wzięte na aukcje?

Odpowiedz

37. ~Rado
0

2014-01-20 07:58:15

~31 ten kto stoi w miejscu ten sie cofa, tak na chwilę obecną wygląda nie tylko rynek telekomunikacyjny, ale praktycznie wszystko związane z IT. Co do samego kredytu to jeśli ma być spożytkowany na infrastrukturę to co w tym złego? Wolę takie rozwiązanie niż jak mieliby wydawać na mumio i kolejnych celebrytów :D

Odpowiedz

36. ~
2

2014-01-18 21:49:13

@25 - weź się ogarnij pajacyku... Wiesz skąd liczba fanów na FB? Z bardzo trafnych promocji, czy jeszcze zabaw z kodami...

Odpowiedz

35. ~
2

2014-01-18 17:48:20

@33 a ile jest teraz wart? Tyle co juror w tańcu z w gwiazdami.

Odpowiedz

34. ~
0

2014-01-18 17:33:31

kiedyś w programie Majewskiego chyba Mamy Cię,pokazali jaki Wodecki jest chytry na pieniądze,dziw,że jego wzięli do reklamy,no i ta winda, jakby T-Mobile reklamowało windy,szyby i agentów nieruchomości,jakie to niemieckie

Odpowiedz

33. ~
0

2014-01-18 17:28:45

a propo reklamy z Wodeckim to facet tak po tej reklamie straci na wartości,że będzie warty tyle co normalny aktor

Odpowiedz

32. ~
-1

2014-01-18 17:27:26

31,dokładnie,sieć "największych" możliwości wymaga rozbudowy,takie rzeczy tylko w Erze

Odpowiedz

31. ~klient
-1

2014-01-18 13:31:45

Zaraz zaraz, dlaczego były reklamy w TV o sieci największych możliwości? Jako konsument czuje się wprowadzony w błąd waszymi reklamami, miała być największa sieć największych możliwości, a teraz ta największa sieć wymaga rozbudowy? Jestem rozczarowany treściami reklam sieci ERA.

Odpowiedz

30. ~pabloki
0

2014-01-18 00:30:30

@28 nie musi tak być że dalszy nadajnik i wtedy masz mniej kresek, to zależy od skalowania modemu. U mnie był 2,5km dalej marny transfer i miałem full kresek. Poza tym na podstawie kilkumiesięcnych doświadczeń z data w orange mam wniosek że orange jest dobre ale świadomie w sposób celowy , zaplanowany i zorganizowany ogranicza usługę data klientowi końcowemu. Miałem problem z pakietem wakacje , reklamacja i ... zniknęła kompresja a prędkośc ok. Teraz ze światecznym miałem problem ... reklamacja... przywrócili mi niestey kompresje ale te kilka tygodni korzystałem z naprawde świetnej jakości a jako hobbysta testowałem wszystkie sieci. Co do logowań to nigdy nie wiesz co odbije kontrolerowi obszaru stacji i gdzie przerzuci a gdzie ograniczy. Wiesz 11 Mbps miałem a jak coś sieci odbiło(oczywiście elektronice sieciowej) to potem nie wpuszczała mnie na najbliższy i transfer max 0.5Mbps ( teren miejski, więc bloki, kamienice czyli ogromne tłumienie).

Odpowiedz

29. ~
2

2014-01-17 23:54:55

A wiele miejsc to większość Polski bo taką mam pracę. Nie mam na myśli tylko miejsca zamieszkania, bo w nim dane są takie same ale dziwnym trafem ostatnio mi na pomarańczy zrywa połączenia, pomimo że jakość jest taka sama rozmów.

Odpowiedz

28. ~
1

2014-01-17 23:52:13

@25 Mimo że to N!, to sieci inaczej konfigurują swoją sieć. Pabloki ma rację. Być może się logujesz do dalszego nadajnika i z tego wynikają różnica. Różnice mogą być 3-4Mb po modernizacje ale aż takie. Orange nie osiągnie jakości TM nawet po modernizacji bo inaczej jest konfiguorowana. Sam mam w Orange ale widzę różnice w wielu miejscach po modernizacji, nie na danych ale zwłaszcza na jakości połączeń. Orange ratuje to, że ma na dzień dzisiejszy ciekawsze oferty i mam w nim więcej znajomych. A FB to nie wyrocznia. Całej miejscowości nie masz w znajomych. Ponadto Orange i Play to młodsza klientela, która częściej z FB korzysta. Młodsza, bo właśnie przez ceny, gdzie w wielu przypadkach Plus i TM są dla nich za drogie a nawet czasami dla dorosłych.

Odpowiedz

27. ~
-2

2014-01-17 23:46:04

@pabloki mam full sygnał - wszystkie kreski, gdyby logował się do odleglejszego nadajnika, byłoby mniej kresek. Poza tym nie jest tak bez przerwy - są okresy, że speed jest ok. Piszę wszystko dlatego, że wyżej komentatorzy bajdurzyli o marnej jakości Orange.

Odpowiedz

26. ~pabloki
1

2014-01-17 23:42:34

@25 a skąsd wiesz do którego naajnika sie sim loguje? to nie zawsze jest tak że do najbliższego. U mnie 500m było do nadajnika a logowanie do nadajnika 2,5 km dalej , potwierdzone przez dział techniczny . sim przestał logować sie do najbliższego i miałem problemy ponad 45 dni. widzisz to na net monitorze gdzie loguje?

Odpowiedz

25. ~
-2

2014-01-17 23:24:28

@24 Właśnie Orange jest oblężone a nie T. Tutaj większość ma Orange. Z moich 600 znajomych na fb 550 lubi Orange a T nikt. Oba wyniki robione na pre-paidach - OFnK i Heyah z wykupionym pakietem 6GB za 30zł. Jako modem Samsung Galaxy S4. W innym mieście z kolei na Heyah wyciągnąłem ponad 16Mb/s, tak samo jak w Orange. Mój post był po to, żeby burakom hejtującym Orange pokazać, że jest ono tak samo dobre jak T.

Odpowiedz

24. ~
-1

2014-01-17 23:10:37

@21 To zależy od rejonu. A jak było przed modernizacją? Pewnie Orange leżał i kwiczał i wszyscy prawie na TM byli. Dzisiaj masz modernizację i co ? Masz wynik. Prawie nikogo na Orange więc hula. Reszta obciąża TM. I druga sprawa? Sprawdzałeś TM na karcie sim Play czy na TM?

Odpowiedz