DAJ CYNK

T-Mobile nie zwalnia z 5G, ma ponad 2600 stacji. Na zachodzie wciąż słabo...

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

T-Mobile nie zwalnia z 5G, ma ponad 2600 stacji

T-Mobile co tydzień chwali się postępami w rozbudowie sieci 5G.  W ostatnich dniach sierpnia klienci magentowego operatora mogli korzystać z ponad 2600 stacji obsługujących tę technologię, a kolejne zostaną uruchomione już w najbliższych dniach.

W ostatnim tygodniu sieć 5G w T-Mobile została rozbudowana o kolejne 140 stacji bazowych, dzięki czemu ich łączna liczba przekroczyła już 2600

Najwięcej nowych stacji uruchomionych zostało w Częstochowie, Gdyni, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Wyraźny wzrost zasięgu miał miejsce w Białymstoku, Bielsku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Koninie i Radzyminie, a inwestycje w sieć 5G objęły też kilkanaście innych miast i miejscowości. 

Zobacz: T-Mobile ma urodziny i wymieni Twój telefon na smartfon 5G

Obecnie aktywny zasięg sieci 5G, czyli taki, który zdaniem operatora zapewnia stabilne i wysokiej jakości usługi obejmuje około 23% populacji kraju.

Z mapy zasięgu 5G w T-Mobile widać pewną nierówność regionalną. Sieć nowej generacji w T-Mobile jest intensywnie rozbudowywana w centralnej części Polski, na południu, częściowo też na wschodzie. Słabiej jest za to z zasięgiem 5G w części zachodniej i na wybrzeżu poza Trójmiastem. 

T-Mobile nie zwalnia z 5G, ma ponad 2600 stacji

Na koniec wakacji klienci T-Mobile mogą korzystać z sieci ponad 11 750 stacji bazowych, z których 10 000 obsługuje agregację co najmniej dwóch pasm w technologii LTE, dzięki czemu możliwe jest oferowanie wyższych prędkości przesyłania danych. W zasięgu takich stacji jest już ponad 86% populacji kraju.

Zobacz: T-Mobile: 10 GB za darmo na mecze Polaków w eliminacjach mundialu
Zobacz: Internet domowy bez limitu w T-Mobile już od 40 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: T-Mobile

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu