DAJ CYNK

Kwietniowy Speedtest Global Index: Internet w Polsce na tle reszty świata

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6332

Speedtest Global Index kwiecień 2020 szybkość Internetu

Należący do firmy Ookla serwis speedtest.net opublikował ranking szybkości Internetu mobilnego oraz przewodowego na świecie. Miejsce Polski w obu przypadkach nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

Internet mobilny na świecie

Średnia szybkość mobilnych łączy internetowych na świecie w kwietniu 2020 roku wyniosła 30,89 Mb/s dla pobierania i 10,50 Mb/s dla wysyłania danych. W obu przypadkach to o około 2 Mb/s mniej niż na przykład w grudniu 2019 roku. Pandemia koronawirusa wpłynęła więc globalnie na szybkość Internetu. Na pierwsze miejsce rankingu przygotowanego przez firmę Ookla (serwis speedtest.net) wróciła Korea Południowa, której mieszkańcy mogli pobierać dane łączami mobilnymi ze średnią prędkością 88,01 Mb/s. To o kilkanaście procent mniej niż przez epidemią. Polska w tym zestawieniu utrzymała 60. miejsce z wynikiem 30,78 Mb/s. W Europie najszybszy Internet mobilny w ubiegłym miesiącu był w Holandii - 75,32 Mb/s (5. miejsce na świecie, awans o jedną pozycję).

Zobacz: Ranking RFBenchmark: w kwietniu zrobiło się pomarańczowo
Zobacz: Kwietniowe wyniki speedtestu: Inea i T-Mobile wciąż na szczycie rankingów

Speedtest.net kwiecień 2020 Internet mobilny

Internet stacjonarny na świecie

W kwietniu tego roku średnia prędkość stacjonarnych łączy internetowych wyniosła 74,74 Mb/s dla pobierania i 39,62 Mb/s dla wysyłania danych. Liderem rankingu jest Singapur, ze średnią szybkością pobierania danych na poziomie 198,46 Mb/s. Polska zajęła tu 29. miejsce (bez zmian) z wynikiem 97,96 Mb/s. W Europie najszybszy Internet stacjonarny był w kwietniu w Szwajcarii - 152,05 Mb/s (4. miejsce na świecie, awans o 1 pozycję).

Zobacz: Dostęp do światłowodu w Polsce na tle Europy
Zobacz: Internet stacjonarny w Play przez 3 miesiące za darmo

Speedtest.net kwiecień 2020 Internet stacjonarny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Speedtest.net

Przewiń w dół do następnego wpisu