DAJ CYNK

Sony: rekordowe wyniki firmy i katastrofalne wyniki działu mobilnego

30.10.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3310

Ważne 0

0

Sony może się poszczycić rekordowymi wynikami jeśli chodzi o całokształt przedsiębiorstwa. Na świetne wyniki wypracowane przez np. dział muzyczny, czy PlayStation kładzie się jednak cień działu mobilnego.

Japończycy już wcześniej rozbrajająco szczerze stwierdzili, że dział mobilny utrzymują właściwie wyłącznie dlatego, by pozostać na bieżąco z nowinkami techniczymi z segmentu mobilnego. Nawet jednak zarząd Sony nie spodziewał się, że dział mobilny przyniesie aż taką stratę.

W ostatnim kwartale Sony sprzedał 1,6 miliona Xperii. To o 1,8 miliona mniej niż w analogicznym kwartale rok temu oraz o 400 tysięcy mniej niż we wcześniejszym kwartale. Strata wygenerowana przez dział mobilny wynosi 265 milionów dolarów. Przypomnijmy, że zgodnie z pierwszymi prognozami taka strata miała kończyć rok, a nie kwartał. Teraz prognozy uaktualniono - strata roczna działu ma wynieść ponad 800 milionów dolarów.

Początkowo Sony przewidywał, że w ciągu roku podatkowego (w Japonii kończy się on w marcu) uda się sprzedać 10 milionów telefonów. Obecne prognozy mówią o siedmiu.

Źródło tekstu: Sony, wł

Tagi: sony
Komentarze
Zaloguj się