DAJ CYNK

Seria Galaxy S21 okazała się sukcesem, Samsung liczy zyski

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6868

Seria Galaxy S21 okazała się sukcesem, Samsung liczy zyski

Kilka dni temu Samsung chwalił się dobrymi wynikami sprzedaży serii Galaxy S21, odnotowując osiągnięcie miliona sprzedanych egzemplarzy w Korei. Teraz producent ujawnił swoje wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku i ma powody do zadowolenia.

Zobacz: Galaxy S21 sprzedaje się dobrze. Ponad milion egzemplarzy w Korei

Samsung ogłosił prognozę zysków osiągniętych w pierwszym kwartale 2021 roku. Ostateczne wyniki finansowe pojawią się pod koniec kwietnia, ale już teraz producent może mówić o sukcesie. Samsung osiągnął spore zyski dzięki wysokiej sprzedaży smartfonów z serii Galaxy S21. Spadek odnotował za to dział Samsunga odpowiedzialny za produkcję układów scalonych.

Jak wynika z danych koreańskiego giganta, sprzedaż w I kwartale 2021 r. wyniosła około 65 bln KRW (około 58 miliardów USD), a skonsolidowany zysk operacyjny około 9,3 bln KRW (około 8,3 miliarda USD). Oznacza to wzrost sprzedaży o 17,48% i wzrost zysku operacyjnego o 44,19% w porównaniu do pierwszego kwartału 2020 r., gdy w sprzedaży znalazła się linia Galaxy S20.

Zobacz: Nawet 700 zł. Jeszcze większy zwrot przy zakupie serii Galaxy S21 5G
Zobacz: Kup smartfon z serii Samsung Galaxy S21 i zgarnij słuchawki w prezencie

Samsung nie ukrywa, że duży wpływ na te wzrosty ma seria smartfonów Galaxy S21. Korzystne okazało się to, że flagowa linia została wprowadzona na rynek nieco wcześniej niż poprzednia generacja, a jej ceny są nieco bardziej przystępne. Chociaż wszystkich szczegółów Samsung jeszcze nie ujawnił, analitycy rynkowi szacują, że dział mobilny przyniósł firmie ponad 4 biliony KRW (około 3,5 miliarda dolarów) dochodu operacyjnego. Wielkie sukcesy święci także dział telewizorów i sprzętu AGD.

Znacznie gorsze prognozy dotyczą działu półprzewodników Samsunga, który odnotował najniższe zyski od lat. Jak ujawnił producent, wpłynęły na to wysokie koszta nowego procesu EUV 5 nm oraz koszt budowy nowych fabryk. Na spadek dochodów tego działu wpłynęły nawet tak drobne z pozoru zdarzenia, jak przerwa w dostawie prądu w fabryce chipów w Austin. Mimo tych negatywnych wskaźników Samsung spodziewa się jednak, że również ten dział będzie w najbliższym czasie generować zyski. 

Zobacz: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G - flagowy telefon o ogromnych możliwościach
Zobacz: Samsung kumuluje promocje na Galaxy S21 5G. Kupując model Ultra można zaoszczędzić nawet 1100 zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu