DAJ CYNK

Samsung przewiduje słabe wyniki finansowe za IV kwartał 2018 roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2996

Spadek sprzedaży smartfonów oraz niski popyt na moduły pamięci ma być przyczyną słabych wyników Samsunga za IV kwartał 2018 roku. Analitycy firmy przewidują duży spadek w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku.

W IV kwartale 2017 roku Samsung mógł pochwalić się 13,27 mld dolarów zysku. Firma przewiduje, że zyski za IV kwartał 2018 roku spadną o 29%, do poziomi 9,67 mld dolarów. W porównaniu z III kwartałem 2018 roku spadek ma być jeszcze większy, bo o 38,5%, do 15,6 mld dolarów. Zyski ze sprzedaży w skali roku mają spaść o 10,6%, do 52,7 mld dolarów.

Spadek sprzedaży smartfonów wynika z większego, niż oczekiwano, wpływu chińskich marek na kształt rynku. Konkurencja okazała się zbyt silna niż Samsung początkowo zakładał. Dodatkowo firma wydała duże pieniądze na reklamy w okresie świątecznym, co też odbiło się na jej wynikach. Mimo wszystko Koreańczycy optymistycznie patrzą na 2019 rok, w którym chce umocnić swoją pozycję składanym smartfonem oraz urządzeniami obsługującymi sieć 5G.

Z kolei spadek zysków z z produkcji modułów pamięci jest spowodowany dużo większym spadkiem cen, niż pierwotnie zakładano. Dodatkowo firmy w ostatnim czasie ograniczyły wydatki na tego typu komponenty.

Samsung przewiduje, że słabe wyniki finansowe firmy utrzymają się jeszcze w I kwartale 2019 roku, a wyraźne odbicie nastąpi dopiero w II połowie roku, kiedy wzrośnie zapotrzebowanie na moduły pamięci.

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu