DAJ CYNK

Rynek elektroniki noszonej napędzany przez urządzenia zapewniające bezpieczeństwo

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2704

W nowym raporcie Ericsson ConsumerLab, 60% użytkowników smartfonów twierdzi, że elektronika noszona ma zastosowanie wykraczające poza obszar zdrowia i samopoczucia.

W nowym raporcie Ericsson ConsumerLab, 60% użytkowników smartfonów twierdzi, że elektronika noszona ma zastosowanie wykraczające poza obszar zdrowia i samopoczucia. Największe zainteresowanie wzbudzają urządzenia związane z bezpieczeństwem osobistym, takie jak przyciski SOS i osobiste lokalizatory:.

Lista pięciu najbardziej pożądanych urządzeń ubieralnych (procent użytkowników zainteresowanych i wyrażających chęć zakupu):

  • przycisk SOS (32%),
  • smartwatch (28%),
  • osobisty lokalizator (27%),
  • urządzenie do uwierzytelniania tożsamości (25%),
  • urządzenie filtrujące wodę (24%).

Oprócz pięciu najbardziej pożądanych urządzeń elektroniki noszonej, raport przewiduje gwałtowny rozwój rynku urządzeń ubieralnych po 2020 roku, oraz prognozę dotyczącą zastąpienia smartfonów przez urządzenia ubieralne, umożliwiające konsumentom pełną interakcję z przedmiotami w erze Internetu Rzeczy (IoT).

Posiadanie urządzeń elektroniki noszonej wśród użytkowników smartfonów podwoiło się w ciągu ostatniego roku. Konsumenci przewidują jednak, że urządzenia będą w powszechnym użyciu dopiero za rok, a bardziej zróżnicowane konstrukcje, jak np. zwiększające bezpieczeństwo osobiste lub inteligentna odzież, wejdą do masowego użycia po 2020 roku - wtedy też oczekiwany jest gwałtowny rozwój tego segmentu urządzeń. Co trzeci użytkownik smartfonów uważa, że po 2020 roku będzie korzystać co najmniej z pięciu urządzeń elektroniki noszonej podłączonych do Internetu. 40% użytkowników inteligentnych zegarków twierdzi, że dzięki tym urządzeniom w mniejszym stopniu korzystają ze swoich smartfonów.

Konsumenci są przekonani, że nowa technologia pomoże im w interakcji z obiektami w ich otoczeniu, zauważają jednak, że technologia nie musi odnosić się jedynie do urządzeń. 60% użytkowników uważa, że pigułki i chipy wszczepiane pod skórę będą powszechnie stosowane w ciągu następnych pięciu lat - nie tylko w celu monitorowania ważnych funkcji życiowych, ale również otwierania drzwi, autoryzacji transakcji i tożsamości oraz kontrolowania przedmiotów w bezpośrednim otoczeniu. Już dziś 25% właścicieli inteligentnych zegarków używa swoich urządzeń do sterowania innymi urządzeniami elektronicznymi w domu, a 30% używa w swoich zegarkach funkcji wyszukiwania głosowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu